ČlánkyDomácíHudbaKulturaNewsZajímavostiZprávy

Předpověď počasí hlásí na duben Karibik!

3. dubna přijedou Raging Fyah a 16.4. konečně i Anthony B. Jaro už je podle kalendáře tady, ale rtuť v českých teploměrech zatím moc nadšeně nestoupá. Příští týden by se to ale mělo rapidně zlepšit, ve středu totiž přijede mladá jamajská kapela Raging Fyah, která je aktuálně jedním z největších objevů a nadějí reggae scény minulého roku. Pánové spolu hrají od roku 2006 a se svou velmi kvalitní muzikou se hlásí k odkazu ryzího roots rock reggae. Po 5 letech koncertování a skládání nastal konečně v roce 2011 čas pro vlastní debutové album THE JUDGEMENT DAY. S deskou si získali velmi příznivé ohlasy a pozvání na velké festivaly doslova po celém světě (a to zdaleka nejen reggae akce). Ve středu 3. dubna v rámci jarního klubového turné po Evropě se konečně přijedou podívat i do Čech. Vystoupí v pražském Lucerna Music Baru v rámci dalšího dílu nového koncertního seriálu Top-A-Di-Top, který si klade za cíl zbavit veřejnost předsudků o tomto žánru, probudit lehce ospalou scénu a nadále tu představovat to nejkvalitnější ze světového reggae a dancehallu. Česká premiéra Raging Fyah proběhne už příští týden a lístky jsou zcela záměrně za tak příznivou cenu, že to nelze odmítnout. Na pokladně klubu jsou vstupenky k dostání za 220Kč, případně je můžete pořídit online s malým příplatkem přes portál www.musicbar.cz. „Jméno Raging Fyah bereme spirituálně, protože když hrajeme, cítíme spalující oheň…vysvětluje hlavní zpěvák a kytarista Kumar jméno své kapely.


CHIEMSEE REGGAE SUMMER 2012 ID: 6069Druhá dobrá zpráva pro domácí reggae fanoušky je nové datum pro koncert jamajského Anthony B, který přijede do Prahy v úterý 16. dubna 2013. Původně plánovaný březnový termín byl žel zrušen vzhledem ke komplikacím s americkou soudní administrativou. Vše už je naštěstí zdárně vyřešeno, takže Anthony B přiletí do Evropy příští týden a za všechny zrušené koncerty nabídnul náhradní termíny. Pokud tedy chcete vidět a slyšet naživo tohoto legendárního energického showmana, který je autorem hitů „World A Reggae Music“, „Fire pon Rome“, „Police“, „Raid di Barn“ nebo třeba „Water Pumpee“, který natočil společně s berlínskýma megastars Seeed, rozhodně si to nenechte ujít! Sám Anthony B má za sebou přes tři desítky alb a bez přehánění více než 1000 singlů. V seznamu jeho duetů najdete i jména, jako jsou Bone Crusher, Akon, Wyclef Jean, Snoop Dogg, R. Kelly nebo sám Toots Hibbert, který v roce 1968 pojmenoval reggae. Česká klubová premiéra Anthony B bude oproti festivalové show bez časového limitu, takže se dá čekat, že to bude nezapomenutelný a extra výživný průřez jeho tvorbou. Vstupenky z 20. 3. včetně combo-ticketů zůstávají v platnosti. Vstupenky na 16. 4. šly do prodeje 27. 3. Cena je stejná jako na předchozí termín – 450 Kč v předprodeji na pokladně klubu a 550 Kč na místě.

ZDROJ: TZ Lucerna Music Bar

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here