DomácíNewsPC/GameZajímavostiZprávy

Praha otevře dveře herního průmyslu a spojí profíky, studenty i veřejnost. Přichází GAME Developers Session Prague

GDS Prague 2023 je novým typem eventu, který na sklonku roku spojí  odbornou konferenci herního vývoje s osvětovou a vzdělávací akcí zaměřenou na střední a vysoké školy, ale i širokou veřejnost. Nabídne v pražském kongresovém centru nejžhavější novinky z oblasti herního průmyslu, ale také sdílení znalostí a zkušenosti, program pro nadějné talenty či zajímavosti ze světa vývoje her. Dorazí přes 80 speakerů.

„Světový průmysl herního vývoje je kreativní sektor, který už dávno překonal hudební i filmový byznys dohromady. Rychlým tempem roste poptávka po odbornících z tohoto odvětví, ale zatím jen velmi málo škol má adekvátní prostředky a zdroje na to, aby tuto vysoce atraktivní kariéru dokázalo zprostředkovat studentům. Proto jsme ve spolupráci se školami i s předními českými herními vývojáři a naší asociací připravili konferenci cílenou i na studenty a jejich učitele, která by měla právě tuto oblast pomoci rozvinout,” říká k akci GAME Developers Session Prague Pavel Barák, její programový ředitel, který je zároveň předsedou Asociace českých herních vývojářů a členem představenstva Hospodářské komory ČR.

GDS Prague znají profíci z oblasti herního developmentu jako odbornou konferenci, která se v Praze uskutečnila už ve dvaceti ročnících. Ten letošní, který proběhne 8. a 9. prosince, má poprvé přesah v propojování odborníků se všemi, kteří mají k rozvoji videoher a blízkých témat co říct, nebo se chtějí něco naučit.

„Do Prahy dorazí novozélandský světoznámý tvůrce Dean Hall, kterého čeští hráči mohou znát jako autora hry DayZ, a ta letos v prosinci oslaví desetileté výročí existence. Dále se návštěvníci mohou těšit na vystoupení amerického tvůrce a producenta Briana Farga, zakladatele legendárního studia Interplay Entertainment, které stojí za několika desítkami vydaných herních titulů. Nejznámějšími jsou třeba herní série The Bard's Tale, Wasteland a Fallout. Pod hlavičkou svého nového studia inXile Entertainment pak letos oznámil přípravu nového ambiciózního titulu Clockwork Revolution,” doplňuje Barák.

Z lokálních tvůrců pak na konferenci vystoupí přední osobnosti českého herního průmyslu v čele s Jakubem Dvorským z Amanita Design, značky spojené s tituly jako Samorost nebo Machinarium. Dorazí také Martin Klíma, zakladatel a výkonný producent studia Warhorse s titulem Kingdom Come: Deliverance nebo Marek Rosa, šéf Keen Software House, jehož hra Space Engineers s více než pěti miliony prodanými kusy letos také oslaví deset let od svého prvního uvedení na trh. Další přední osobnosti světové i české herní scény budou organizátoři postupně odhalovat.

„Studenti středních a vysokých škol se mohou těšit na množství zajímavých přednášek a workshopů vedených hvězdami herního vývoje. Dozví se o trendech v nejnovějších technologiích a o novinkách v herním průmyslu. Budou diskutovat se skutečně úspěšnými a inspirativními tvůrci her či indie vývojáři, z nichž mnozí byli sami před několika lety studenty hledajícími vlastní cestu,” komentuje novinku Pavel Renčín, marketingový ředitel mediálního domu Active Radio, který akci spolupořádá.

Konference má být jak pro ty, kdo už mají v oboru herního vývoje zkušenosti, tak pro studenty, vyučující nebo školy, které se chtějí s odvětvím seznámit, navázat kontakty nebo získat přehled o možnostech kariéry v tomto sektoru. Cílem je kromě sdílení zkušeností a novinek i přiblížení herního vývoje veřejnosti a odstranění tabu, které kolem něj často nejen na školách panují. Akce se má stát platformou, na které se bude setkávat svět profesionálů spolu se světem budoucích talentů, chce představovat herní průmysl jako atraktivní odvětví pro volbu studia i profesního zaměření. A zároveň dál hlouběji etablovat Prahu jako místo působení herních vývojářů světové kvality.

Kromě nejúspěšnějších českých i zahraničních vývojářských studií a světových hvězd z oblasti herního vývoje se konference zúčastní i zástupci vedení Prahy, MPO (CzechInvest) nebo ministerstva kultury a cestovního ruchu.

Akci pořádají společně mediální dům Active Radio a společnost Eventia, a to s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Kreativní Prahy i dalších tuzemských ministerstev a organizací státní správy. Partnerem je Kongresové centrum Praha. Další informace na webu akce „www.gdsession.com“, včetně možnosti zakoupení vstupenek.

Comment here