ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

Poslední den Sziget festivalu – Limp Bizkit, ohňostroj a déšť

Po týdnu nám jako každý rok končí Sziget festival, lidé se vrací do svých rodných zemí, ke svých každodenním pracovním životům.Dle tiskové zprávy letos přijeli návštěvníci z 95 zemí světa, Australanů a Novozélanďanů bylo letos na Ostrově svobody několik tisíc, zbytek davu tvořili převážně Holanďani, Frantíci a Němci následovaní obyvateli z východních zemí.

Poslední den na hlavní stage začalo vystoupením německých Kraftklub- hudebně velmi podobní Fantastickým čtyřem, které jsme také mohli vidět na Szigetu a nedělní vystoupení Rudimental bylo jedno z nejenergičtějších na hlavní stage v brzkých odpoledních hodinách.

Vrcholem dne i celého týdenního festivalu mělo být vystoupení DJ Martina Garixxe s laserovou show a závěrečným ohňostrojem. DJ pro mě byl zklamáním a osobně si myslím, že zakončení s Limp Bizkit by bylo mnohem parádnější. Limp Bizkit- na základě českých kritik jsem očekávala spíše nic moc show, o to více a příjemněji jsem byla potěšena, když 45-ti letý vynikajícně vypadající Fred Durst se svou kapelou předvedl show, kterou bych označila za nejlepší z celého týdne.

V neděli v A38 zahráli například Jose Gonzalez, Fauve či Milky Chance. Nejúžasnějším vystoupením A38 za celý týden byl jednoznačně Passenger, který byl na pódiu sám se svou kytarou a stan narvaný k prasknutí zpíval všechny písně s ním. Jeho krásný znělý hlas lákal do stanu další fanoušky, i když na hlavní stage zrovna hrál výše zmiňovaný DJ a očekával se závěrečný ohňostroj.

Nevím zda byla délka ohňostroje ovlivněna deštěm, ale prudký liják, který se chvíli po jeho začátku spustil, nahnal do stanu A38 ještě více lidí.

Parádní týden zakončen parádní show a parádní buřinou. Snad zase za rok!

Comment here