ČlánkyNews week

News week #19 – Národ blázní…

…a to hned z několika důvodů. Ten hlavní důvod, kvůli kterému šílí celá naše malá republika, je vítězství našich mladých basketbalistek, které si teď, nejen na svém na krku, nosí stříbrné medaile z mistrovství světa basketbalu žen. Že neporazily američanky nám vůbec nevadí, ba naopak, stříbro je přece jen hezčím kovem než zlato, a jak se říká není hlavní vyhrát, ale zúčastnit se. Zúčastnit se a skončit na druhém místě za někým, jako jsou američanky je úctyhodné. Ostatní porazily.

Za další úžasností nepůjde asi celá republika, ale za to přijdou na své opět hudební nadšenci. Fanoušci slavného Mighty Sounds festivalu již vše ví, a tak jsou připraveni na podzimní říjnovou akci Mighty Jäger Tour 2010, bouři v rytmu ska,punk a psychobilly, procházející přes celou republiku, která se rozjede 8.10. v sokolovském klubu Alfa, tady doprovodnou kapelou budou Já ještě nevím. Na Rampě už bude jiná předkapela – Muerti. Ptáte se kdo je hlavním aktérem Mighty Jäger Tour? Není to nikdo jiný než nejpracovitější české kapely Prague Conspiracy a drsní Pipes and Pints, aby toho nebylo málo přidá se psychobilly trio Rocket Dogz.

Pro filmové nadšence mám taky jeden důvod k radosti- 43. Mezinárodní filmový festival turistických filmů TOURFILM, pořádaný v Karlových Varech, který nabízí shlednutí filmy a videosnímky převážně s turistickou tématikou. Od polárních výprav přes pouštní výpravy ke společnému soužití s divokými zvířaty. Nejde jen o profesionálně pořízené záběry a tak můžete spatřit i hodně amatérských videí, do kterých se můžete takřka vcítit.  Hvězdou tohoto ročníku je Dr. Charlotte Uhlenbroek, jejíž první vystoupení na obrazovce bylo v  BBC Natural History. V roce 2003 jím byl Erich von Däniken- švýcarský spisovatel a záhadolog a v roce 2004 Jane Goodallová, která se proslavila soužitím se šimpanzi. 43. Tourfilm je zároven spojen se 17. Národním filmovým festivalem turistických filmů TOUR REGION FILM, který je zaměřen jen na Českou republiku, turistický nádech zůstavá.

Národe můžeš bláznit dál.

PS: Kdyby něco, tak nic.

Comment here