HudbaZajímavosti

Navigators vydávají nové album My Place

Dnes večer v pražském Lucerna Music Baru pokřtí své nové CD kapela Navigators. Po dvou letech koncertování a tříměsíční práci ve studiu je druhé album konečně na světě. K uším posluchačů se sice dostane až po 15. dubnu, už první ohlasy ale naznačují, že půjde o desku velmi výjimečnou a to nejen v kontextu české hudební scény. Například Tom Coyne, kterému prošly pod rukama nahrávky takových hvězd jako jsou Sade, Beyoncé nebo Michael Jackson, je z „My Place“ přímo nadšený: „This is just an incredible album!!!,” reagoval mistr masteringu na skladby, kterým, stejně jako v případě předchozí desky Navigators “Sky Travellin’”, dodal finální zvuk.

krim_800zsŽe se Navigators nespokojí s průměrem ukázalo už originální video se sirkami k pilotní skladbě “My Place”, jehož autorem je mladý režisér Pavel Fuksa. Ten se do kapely doslova zamiloval: “S Navigators jsem se poprvé potkal v roce 1991 na sjezdovce v Gstaadu, poté v roce 1995 na festivalu v Poznańi a naše třetí setkání proběhlo v roce 2001 na předávání hudebních cen Hudebně-vzdělávací akademie v Záporoží. Na všech setkáních jsem na členech skupiny obdivoval jejich neutuchající energii v prorážení olověných hranic hudebních žánrů a jejich žonglérské kousky s aranžmá, dirigentským uměním a marimbou.” O Fuksově netradičním uměleckém počinu se nešetří superlativy na řadě světových grafických serverů a velký úspěch má i mezi diváky a posluchači – již několik dní po nasazení bylo na youtube “My Place” nejhranějším českým hudebním videoklipem a svou pozici si udrželo téměř týden. Video do svého vysílání zařadila kromě Musiq1 a Óčka také největší německá internetová hudební televize tape.tv. Také další klip – „Do Something“ v režii Allana Šuberta – slibuje nestandardní podívanou – vystupují v něm několikanásobní mistři světa v electric boogie, video dance a break dance, kteří předvádějí triky nad nimiž zůstává rozum stát. Premiéra videa proběhne na slavnostním křtu 29. dubna v pražském Lucerna Music Baru, kterého se v roli kmotra zúčastní Roman Holý. Album „My Place“ spojilo dohromady řadu zajímavých osobností z nové generace nejlepších českých hudebníků – s Navigators spolupracovali celosvětově uznávaný hráč na „hammondky“ Ondřej Pivec, prvotřídní kontrabasista Josef Fečo a smyčcový kvartet, pro nějž připravil aranže Viliam Béreš z Toxique. Album vyjde na SubPub records a to v CD i v limitované LP verzi.

ZDROJ: TZ Lucerna Music Bar

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here