ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

FOTOREPORT: Druhý Szigetovský den ve znamení „I´m a bassline junkie“

I don´t need no speed, I don´t need no heroin, I don´t wont no coke, you can keep your ketamine….. I´M A BASSLINE JUNKIE!!!Druhý den na Obudaisziget, sluníčko pálí, všichni se baví, hudba hraje na plný pecky a redakce ZS reportuje o stošest, teda když není zrovna plně zaneprázdněna vlněním se do občas až prazvláštních rytmů hudby linoucí se z různých stran, z různých stage, v nejrůznějších jazycích.

Oživlé hodiny naproti Rock Pop Main Stage „odbily“ půl šesté a chviličku na to vběhli na podium chlapíci Dizzee Rascal, v rytmech hip-hopu kříženého snad se vší ostatní muzikou světa, tohle by zaručeně mělo rozvlinit i tu nejmrtvější mrtvolu. Když začali klucí vybízet dav ke zpěvu Bassline junkie nikdo nezahálel (ani Cucfli a Ninoo) a  jednozvučně se linulo ostrovem fanouškovské skandování. Jistí jedinci, nejen ti převlečení za tygra, využili nakumulovaného davu a příložitostně si po něm popluli sem a tam.

Před větrníčkovou párty, která se konala v poněkud klidnějším duchu než včerejší balónková, vystoupili staří známí SKA-P, nejslavnější a nejúspěšnější skáčková kapela součastnosti zde představila několik songů z nového alba. Naše redakce, obzvlášť Cucfli, očekávala napravení reputace z Mighty Sounds 2010, kde se SKA-P moc nevyznamenali- přes vydatný déšť, a ke zklamání snad každého fandy, nepřišel žádný přídavek. Na Sziget festivalu už si ale klucí skáčkový takovou ostudu urvat nechtěli a alespoň pro mě si svou reputaci znovu napravili a dokázali, že jsou kapelou, která jednoznačně dělá nejlepší ska na planetě Zemi. Energetická show co má svůj velmi důležitý význam, odhodlání a hlavně show, která pohne s každým posluchačem.

Mezi všemi těmi koncerty si můžete užít chvíle volna třeba na obřím 65m velkém ruském kole a skouknout tak Sziget a Budapest z ptačí perspektívy, nebo si můžete zajít do vesničky Funfair, kde je k vyzkoušení třeba swinging bowling, dřevěné rybolovení, předpověď budoucnosti, střílení z pušek… A možná přijde i kouzelník, který vás ohromí. Můžete si také vyzkoušet jízdu na surfu nebo na býčkovi a po setmění se možno kochat všudy přítomnými světýlky, lampiónky a jinými efektivními světlokouzly.

Comment here