HudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Na seznam headlinerů Szigetu přibyli Korn a NOFX

Do hvězdami přeplněného line-upu Sziget festivalu přibyli další headlineři – Korn a NOFX, kteří uzavírají seznam interpretů hlavního pódia. Festival zpestří svými koncerty i Angel Haze a The BossHoss. Skvělou novinkou je také vydání nové festivalové mobilní aplikace, v které už nyní najdete přesný časový harmonogram koncertů! Sziget festival, nejlepší party léta, už za 52 dní – od 11. do 18. srpna v Budapešti.

The Island of Freedom – Ostrov svobody v centru Budapešti se opět těší na nu-metalové hrdiny Korn, kteří dobijí hlavní pódium v pátek (15. srpna). Grammy ověnčená kapela s 35 milióny prodaných nosičů, dvanácti deskami v Top 10 Billboard 200 a oceněními za platinové a multiplatinové prodeje přiveze na Sziget své největší hity i novinky z jejich posledního alba The Paradigm Shift.

Plakat_cerven2014.inddDalším skvělým přírůstkem v programu je NOFX. Punk-rocková kapela z Los Angeles má na kontě 12 alb a více než 6 miliónů prodaných nosičů, čímž se stala jednou z nejúspěšnějších nezávislých kapel všech dob. Zvuk NOFX je rozmanitý, využívá prvky punk rocku, skate punku, melodického hardcore, ska punku a dalších žánrů. NOFX to je víc než „sex, drogy a rock´n´roll“!

Festival zpestří svými koncerty také mladá americká rapperka a zpěvačka Angel Haze a berlínská kapela The BossHoss, která zahraje nejznámější popové, rockové a hip-hopové skladby v kovbojském stylu a country a western rytmu. Na Szigetu tak díky nim zazní ve dvou různých verzích skladba Hey Ya! (Outkast) nebo notoricky známý hit Hot In Here (Nelly).

Organizátoři Szigetu dnes také spustí novou festivalovou aplikaci, prostřednictvím které budou exklusivně dostupné informace o programu nyní v průběhu nejbližších třech dnů. Kromě toho si fanoušci přímo ze smartphonu mohou poslouchat své oblíbené kapely, nebo objevovat nové interprety. Aplikace kromě programu také nabízí možnost:
• poznávat interprety nebo poslouchat své oblíbené kapely, které vystoupí na Szigetu,
• prohlížet si program na základě seřazení koncertů podle dní, pódií nebo podle abecedního pořadí,
• vytvořit si svůj vlastní výběr koncertů a sesynchronizovat jej s festivalovou webstránkou a FB,
• přihlásit se k odběru notifikací, díky kterým nezapomenete na žádný koncert,
• objevovat skryté poklady festivalu: zábavu, umění a nejrůznější aktivity,
• a interaktivní mapu festivalu.

Aplikace pro uživatele iOS a Android je možné stáhnout na http://szigetfestival.com/mobileapp

Sziget festival, 11. – 18. srpna, patří mezi nejlepší evropské festivaly a svoji pozici leadera potvrzuje také tento rok skvělým hudebním programem. Fanoušci se mohou těšit na vystoupení takových hvězd jakými jsou např. Queens of the Stone Age, Imagine Dragons, Lily Allen, Manic Street Preachers, Dreadmau5, The Prodigy, Macklemore & Ryan Lewis, Blink182, Placebo, Calvin Harris, Skrillex, Klaxons, Darkside, Outkast, Tom Odell, Kelis a mnoho dalších. Vstupenky na festival jsou v prodeji v síti Ticketpro a na webu festivalu. Můžete si zakoupit jak permanentky, tak jednodenní vstupenky.

ZDROJ: TZ Sziget festival (CZ)

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here