HudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Do Sziget festivalu již méně než 100 dní

Sziget festival se kvapem blíží a je tu poslední přiležitost koupit na tuto týdenní událost vstupenky v nejlevněšní cenové kategorii. Festival ohlásil již více než 100 jmen, řadu divadelních, cirkusových či akrobatických vystoupení a zdaleka to není vše.

Ve středu 7. srpna budou hrát například Skunk Anansie (UK) či Alex Clare (UK). Ve čtvrtek na festivalu fanoušci přivítají jednu z největších senzací koncertních podií v UK a USA Biffy Clyro (UK) a také Reginu Spektor (USA). Vstup na Ostrov svobody, jak je festival přezdíván, je povinností v pátek pro všechny fanoušky Blur (UK), a ti budou mít příležitost vidět i vycházející hvězdu Woodkid (F). V sobotu 10. srpna zatím upozorňujeme na Mika (UK), Editors (UK) či Enter Shikari (UK). V nedělním programu zahraje například Zaz (F) či Azealia Banks (USA). Závěrečnou obří pyrotechnickou show, která festival zakončí, bude doprovázet David Guetta. Přestože by současný seznam účinkujících vydal už na vynikající festival, ještě zdaleka není konečný a během května a června budou ohlášena další jména a headlineři festivalu. Průběžně dopňovaný seznam účinkujících najdete ZDE.

Dvě scény ale již znají svůj seznam účinkujících celý. Na festivalu je pět hlavních scén a téměř dvě desítky menších. OTP Bank World music party pódium patří mezi ty velké, kde se můžete těšit na Calexico (USA), Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra (SRB), Rachid Taha (FR) či také na zatím jediného zástupce z ČR na celém festivalu, kapelu Čankišou. Druhý kompletní seznam je znám také pro scénu Puglia Sounds – Mambo Stage, na které vystupují umělci a DJs z Itálie, celkem více než dvacítka účinkujících. O programu scéna OTP Bank world music jsem vás již informovali také v článku s názvem: „Od romských beatů až ke “spaghetti” Balkánu aneb 120% world music na Sziget festivalu.“

Sziget festival – Island of Freedom, je známý také svým širokým doprovodným programem, v
rámci kterého se na ostrově odehrává řada divadelních představení, nově je otevřeno místo nazvané Cirque du Sziget, které bude hostit dech beroucí produkci “nového cirkusu” a působivé vystoupení mladých maďarských akrobatů. Nově se také otevírá Sziget Beach. V předchozích letech bylo z bezpečnostních důvodů striktně zakázáno se koupat a letos poprvé, díky novým možnostem, bude možné se osvěžit na speciální pláži.

Sziget Festival 2012 official aftermovie

ZDROJ: TZ Sziget

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here