DomácíFilmKulturaZajímavostiZprávy

Do českých kin míří slovenský divácky hit Love

Akční drama o lásce, penězích a kamarádství na život a na smrt.
Když se mluví o „love“, nemusí jít nutně o lásku, může jít i o peníze. A o obojí jde také v novém
akčním milostném dramatu ze současné Bratislavy nazvaném Love, který do českých kin
vstoupí 12. ledna.
Ve filmu, který se stal diváckým hitem nejen roku 2011, kdy po říjnové premiéře vede už několik týdnů návštěvnost slovenských kin, hrají nejobsazovanější slovenští herci současné generace Michal Nemtuda, Kristína Svarinská a Jakub Gogál. Jednu z rolí ztvárnila i zpěvačka Tina, v Čechách známá jako moderátorka, dále se ve filmu objeví herci Ľuboš Kostelný či Roman Luknár. Ústřední píseň k filmu nazpívala Dara Rolins.
Milostné drama s prvky akčního filmu vypráví o hlavním hrdinovi, rebelském a nespoutaném Maťovi (Michal Nemtuda), který bydlí společně s kamarádem Tomášem (Jakub Gogál) na sídlišti ve slovenské metropoli. Nežijí si vůbec špatně, dennodenně se však pohybují za hranicí zákona, protože se živí krádežemi aut. Jednoho večera vstoupí do Maťova života studentka Veronika (Kristína Svarinská), do níž se zamiluje, ale v lecčems jí neříká pravdu. A ta se nakonec za velmi dramatických okolností provalí. Co všechno budou
muset hlavní hrdinové obětovat pro kamarádství a lásku? Snímek zcela autenticky a nekompromisně zobrazuje realitu a vztahy mladých lidí na odvrácené straně slovenského velkoměsta.

[media id=429 width=615 height=353]

Režisérem filmu Love je Jakub Kroner, který zaznamenal nečekaný a mimořádný úspěch ve slovenských kinech již se svým debutem Bratislavafilm. Ten začal točit ve věku osmnácti let jako nízkorozpočtový studentský filmový příběh a na Slovensku zaznamenal větší úspěch než většina české a slovenské filmové produkce. A takhle a ještě více našlápnuto má nejnovějšího Kronerův snímek Love.

Režie Jakub Kroner
Producent: Inoutstudio
Koproducent: Evolution Films
Distributor: Falcon
Premiéra: 12. 1. 2012
Ústřední píseň: Dara Rolins

Galerie

Zdroj: TZ 4press.cz a falcon.cz

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here