HudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Nová jména v programu MasterCard Balaton Sound 2014

Organizátoři festivalu MasterCard Balaton Sound oznámili další jména hvězd, které již potvrdili svoji účast na letošním ročníku festivalu. Pláž Zamárdi u jezera Balatonu bude hostit hvězdy, jakými jsou například Disclosure, Alesso, Rudimental, Ricardo, Villalobos, Sven Väth či Baauer. Fanoušci by neměli dlouho otálet, 70% nejlevnějších vstupenek je již prodáno!

Deset tisíc fanoušků již s nadšením odpočítává zbývající dny do půli července, kdy se otevřou brány festivalu MasterCard Balaton Sound, vítěze v kategorii Nejlepší evropský festival střední velikosti v loňském klání European Festival Awards, letos opět nominovaný mezi desítkou nejlepších. Organizátoři upozornili: “Během uplynulých pár týdnů bylo prodáno již 70% Early Bird (nejlevnějších) vstupenek, je tak velmi pravděpodobné, že prodej těchto lístků během pár dní ukončíme.” V první vlně oznamování hvězd byla ohlášena jména jako David Guetta, Wiz Khalifa, Martin Garrix a mnoho dalších, nyní navíc doplněna o další zvučná jména, díky nimž je již teď letošní line-up velkolepý.

Za excelentním projektem Disclosure, jejichž debutové album nese název Settle, stojí bratři z jižní Anglie, kteří vloni způsobili na bristké electro dance scéně doslova revoluci. Německou elektronickou hudbu bude směle reprezentovat Sven Väth, často jednoduše označován za zakladatele techna a živoucí legendu tohoto žánru.

Ricardo Villalobos je nejen hvězdným DJ s jihoamerickými kořeny, ale také mezinárodní superstar. Jeho tvorba je přímo monumentální, je to zcela bezpochyby nejlepší DJ minimal house a microhouse na světě. Nejvýraznější uskupení současné britské d’n’b scény tvoří kvarteto zvané Rudimental, které v současnosti diktuje směr tomuto žánru a my jsme hrdí, že přijali naše pozvání na letošní ročník festivalu. Alesso je italský dj, narozený ve Stockholmu, což se odráží i v jeho vlivech, kde najdeme jak italskou hudbu, tak švédský pop. Spíš než k italské mafii má tak blíž k té švédské, hlavně hudební, kterou jsou známí Swedish House Mafia. Jeho příjemná, ale i velkolepá taneční hudba tak vyprodala mnoho klubů a party.

Harry Bauer Rodrigues, známý jako Baauer, je americký DJ a producent, představitel trap music a inovátor proslulý svým singlem “Harlem Shake”. Bláznivá postava americké elekronické hudby, Dillon Francis, DJ a producent z L.A, tvoří svá díla na pomezí reggaetonu a electro house, často označována jako moombahton, či víc hardcorový moombahton.

Na letošní ročník festivalu přijali pozvání také Camo & Krooked, kteří se svým čerstvým albem Zeitgeist přivezou disco a francouzský house s prvky minimal. Americká formace elektronické dance music, Krewella, jsou dnes velmi žádanou trojicí umělců, která mísí styly od dubstepu, přes trance a electro house, až po d’n’b.

Pretty Lights představují dokonalý koktejl namíchaný z elektronické a živé hudby. Se svou sofistikovanou, intenzivní a abstraktní atmosférou tak tvoří hudební experiment sám o sobě. Pozvání přijala také Maya Jane Coles, perspektivní, multi-žánrová umělkyně elektronické hudby, producentka a DJ, zcela unikátní ve svém stylu. V neposlední řadě se pak můžeme těšit na ruského DJ a producenta zvaného Arty, kterého představuje teprve dvacetiletý mladík. Jeho hvězda však stoupá a je velkou nadějí trance music.

V následujícíh týdnech vám představníme další jména pro MasterCard Balaton Sound 2014!

ZDROJ: TZ MasterCard Balaton Sound 2014

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] hvězdy festivalu po dnech: čtvrtek 10.7. – Alesso (S), Martin Garrix (NL), Nervo (AUS) pátek 11.7. – David Guetta (F), Dimitri Vegas & Like […]

Comment here