ČlánkyHudbaNewsZajímavostiZprávy

27. ROČNÍK NĚMECKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU SUMMERJAM

Příznivci reggae rytmů měli by jste zbystřit pozornost. Je totiž nejvyšší čas vás informovat o události, kterou redakce internetového magazínu zvlastnistyl.cz bude věnovat tento rok opět dosti pozornosti a neodpustí si pro vás vytvořit, pokud vše vyjde jak je v plánu, mohutný report. Jedná se o27.ročník hudebního reggae festivalu SUMMERJAM pořádaného v Kolíně (DE). Tento festival jsme pro vás měli možnost navštívit již minulý rok a velice jsme si ty tři dny plné hvězd, které se na českém festivalu těžko hledají užili. A o to více se těšíme na příjemný program letošního roku. 6.-8. července.

Pro rok 2012 pořadatelé opět připravili zajímavý soupis vystupujících. Pod delším rozhodování, od kterých interpretů pro náš ůvodní článek začnu, sem se rozhodl pro ty, které už naše redakce měla možnost reportovat. Myslím, že není třeba se více rozepisovat o první kapele, kterou jsou nemečtí IRIE REVOLTES, dále bude možnost shlédnout DREADZONE ze Spojeného království ,jejichž vystoupení jsme měli možnost shlédnout zatím jen v klubovém podání. První trojici zreportovaných uzavírá všem známý ALBOROSIE & Shengen Clan. Osobně se těším na STEPHENA MARLEY a U ROY. Dále v rámci 27. rořníku vystoupí například ASSASSIN, DANAKIL feat. Natty Jean, JAMARAM, Flo Mega, NATTY, RAGGABUND & The Dubby Conquerors, SEBASTIAN STURM & Exile Airline.
Nyní věnujme trochu více pozornosti „několika z mnoha“. Dnes: AMADOU & MARIAM, BURNING SPEAR & The Young Lions, NNEKA a Protoje. Pro ty, kteří mají zájem znát další jména mám jednu radu- navštivte aktualizovaný a neustále doplňovaný seznam učinkujících a nebo si počkejte na další z našich článků.
Dva nevidomí Amadou & Mariam tvoří hudební duo z Mali. Zpěvačka Mariam Doumbia a Amadou Bagayoko se poprvé potkali v ústavu pro nevidomé, kde zjistili, že se oba zajímají o hudbu a mají stejný hudební vkus. Jejich první společné nahrávky vznikaly v osmdesátých letech minulého století. Byl to pouze zpěv a jednoduché kytarové aranže. V roce 2003 se spojili s hvězdou world music Manu Chaem, který produkoval jejich album Dimache à Bamako, na kterém si také zazpíval. Nedávno Amadou & Mariam hráli jako předskokan na turné U2 a Coldplay.
http://www.youtube.com/watch?v=wgFqV-cDWtA
BURNING SPEAR je posledním z žijících legend a zástupců prvotního reggae. Tento interpret po 10-ti letech navštíví opět festival SUMMERJAM a bude to jediný koncert pro evropské fanoušky.
http://www.youtube.com/watch?v=lOhBOdxO6Hg
Nigerijská rodačka s něckou matkou NNNEKA. Se narodila v roce 1981 a vyrostla v Warri (Nigerie). Tam také sbírá své první pěvecké zkušenosti ve škole a v kostelním sboru. V roce 1999 se přestěhovala do Hamburku , kde žila ve skupinovém dětském domově. Zde začala její profesionální kariéra v hip hopu a dubu, reggae a soulu.
http://www.youtube.com/watch?v=3fI5TZOfjj8
Oje Ken Ollivierre (narozený 14. června 1981), populárně známý jako Protoje, je moderní reggae zpěvák a skladatel z Jamajky. Jeho matka je jamajská zpěvačka Lorna Bennett , nejlépe známá pro její album z roku 1972 „Breakfast In Bed“. Jeho otec je bývalý Calypso král z ostrova národa Svatý Vincenc a Grenadiny.
http://www.youtube.com/watch?v=i9hs_JR_FVU

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] 22 Květen 2012 | Zobrazeno: 2 x Články Jak jsme vás již informovali v článku 27. ROČNÍK NĚMECKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU SUMMERJAM, ve dnech 6.-8. července proběhne v německém Kolíně, dovolím si říct, největší reggae […]

Comment here