ČlánkyHudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Nick Cave a Franz Ferdinand potvrzeni pro Sziget festival

Kdo obdržel vstupní víza na Sziget – Ostrov svobody teprve nedávno? Pětice interpretů aktuálně doplňuje program, na hlavním podiu vystoupí Nick Cave a přiveze sebou svůj znovuobnovený legendární soubor Bad Seeds. Na něm vystoupí i nejpopulárnější z nezávislých kytarovek minulého desetiletí Franz Ferdinand. Největší pódium také přivítá soubor „!!!“, v mega stanu A38 to budou Noisia a Timbuktu.

http://www.youtube.com/watch?v=sdyZk_9zJxI

Básník, spisovatel, provokatér, rocková hvězda, to vše je Nick Cave, i když ne nutně v tomto pořadí. Nick Cave je prostě muž mnoha talentů a vše co dělá, stojí za pozornost. Není třeba tuto hvězdu nezávislé scény dlouze představovat, v ČR je nesmírně populární a jeho každý počin je bedlivě sledován. Nejinak tomu bylo i u posledního alba, které po divokých albech s kapelou Grinderman, představilo Nicka Cave a jeho Bad Seeds v klidnější poloze. Podmanivá atmosféra dlouho očekávané studiové nahrávky Push The Sky Away, která vyšla letos v únoru, učarovala jak kritikům, tak fanouškům. Nick Cave a Bad Seeds, z pozice jednoho z headlinerů festivalu, představí tuto novinku návštěvníkům Szigetu osobně z hlavního pódia letošního Sziget festivalu.

Energické a hitové indie skladby proslavili Franz Ferdinand i u nás. Tento soubor ze skotského Glasgow se během posledního desetiletí stal jednou z nejpopulárnějších britských kapel a získal řadu ocenění. Vydání čtvrtého alba této kapely je na spadnutí a ponese název Right Thoughts, Right Words, Right Action. A tak mohou fanoušci na Szigetu očekávat jak klasické hity, které proslavili Franz Ferdinand, díky unikátnímu rockovému zvuku a silným melodiím, tak i novinky, které představí i aktuální sound kapely.

http://www.youtube.com/watch?v=31sZ9xZr_Ew

Zcela poprvé na Szigetu budou !!! (vyslovujte: čik, čik, čik). Každá encyklopedie popu začíná tímto jménem kalifornské kapely. Koncem devadesátých let frčel v Sacramentu dance punk a tak zde vznikla kapela, která produkuje hudbu evokující zlatou éru nové vlny. A rozhodně Vás to nenechá v klidu a roztančí to minimálně vaše nohy. Na Ostrov svobody přijedou prezentovat svoji pátou desku THR!!!ER a to přímo na hlavním pódiu.

Mega stan ve kterém je umístěno podium A38 bude svědkem vystoupení ultramoderního hlasitého a unikátního elektronického projektu tria Nik Roos, Martijn Sonderen a Thijs de Vlieger – Noisia. Jejich hudbu můžete slyšet v řadě počítačových her, hollywoodských trhácích a samozřejmě na největších festivalech po celém světě. Pravidelně spolupracují s největšími jmény elektronické scény jako je Skrillex, Pendulum nebo Prodigy, třikrát zvítězili v Beatport Music Awards v kategorii Best Drum’n’Bass Act, ačkoliv jejich hudba rozhodně není pouze DnB ale naleznete zde breakbeat, house, dubstep či neurofunk.

Snahou festivalu je poskytnou návštěvníkům nejen co nejlepší hudební zážitek, ale vychutnat si celkovou pohodu jak Sziget festivalu – Ostrova svobody, tak i Budapešti. Proto nabízíme pro návštěvníky SzigetBudapešť CITYPASS. Díky Citypassu budete moci zdarma cestovat všemi dopravními prostředky uvnitř městské hromadné dopravy, vychutnat si nejlepší lázně a pláže, které Budapešť nabízí. A čerpat řadu dalších výhod.

Sledujte i nadále naše zprávy, zdaleka to není vše a brzy budeme oznamovat další jména pro Sziget festival.

ZDROJ. TZ Sziget festival

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] hlavní pódium – Pop Rock Main Stage. Fanoušci zde mohou vidět hvězdy jako Blur (9.8.), Nick Cave and The Bad Seeds (7.8.), Skunk Anansie (7.8.), Biffy Clyro (8.8) Mika (10.8.),Franz Ferdinand (11.8.) a řadu […]

Comment here