DomácíHudbaKulturaZajímavostiZprávy

SURVIVAL – Open Air Sound System Meeting

Jak jste si jistě všimli, v posledních několika letech jsme se u nás rozloučili s několika zásadními hudebními festivaly. Věříme, že možná víc než kdy jindy, má právě teď s využitím vlastních zdrojů, invence a kreativity smysl obnovit tradici společných setkání nezávislých na falešných obchodních praktikách a manipulativních metodách, ale založených na společné a soběstačné kulturní platformě. I tohle může reprezentovat Sound Systém jako možný nositel hodnot, aktivity a spolupráce v komunitě s důrazem ne na formu, ale na přístup.

Pořadatelé by tak rádi navázali na původní tradici Reggae meetingů, které už před více než deseti lety
ukázaly, co dokáže spontánní společné úsilí, a obnovili tradici festivalu jehož cílem není finanční zisk a kde je “vstupné” především symbolickým příspěvkem, podporou v rámci otevřené komunity. Záměrem “Survival Meetingu” je vydat se cestou soběstačnosti s odkazem na sound systémovou a DIY kulturu, alternativní a environmentální přístup, jakožto nástroje k hledání inspirace a nových cest k trvale udržitelnému prospěchu všech.

Název “Survival” je tak symbolem nového začátku a naděje, že spolupráce na něčem, co nás spojuje, a překonáním toho, co nás rozděluje, dokážeme nejen přežít, ale také nové cesty začít hledat a tvořit.

O víkendu 1.-3. června v lesním kempu u Varvažova blízko Orlické přehrady bude společnými silami vytvořená zóna sound systémů, workshopů, dokumentárních filmů, audio-vizualních a divadelních představení, cizokrajné a alternativní kuchyně, atd. Organizátoři prozradili, že chystají i velké setkání skupin zabývajících se fireshow. K tomu všemu nabízí tři dny nepřeberného množství hudebních stylů reprezentujících především “bassovou kulturu” jako je dub, roots reggae, ska, dancehall, hip hop, funk, world beats, jungle, dubstep, experimental a mnoho dalších.

Je velkým potěšením, že pozvání přijal v současnosti jeden z nejzásadnějších Sound Systémů v Evropě – King Shiloh z Holandska. Druhou stage zajistí místní Roots’n’Future a FMP Sound Systemy a o třetí se postará R.I.Z.L.A. Sound z Německa ve spolupráci s lokálními kolektivy. Dále ze zahraničí svou účast zatím potvrdili DJ Earl Gateshead z Trojan Sound Systému (UK), Fireson (Ken), Gavinchi (Jam) Juakali (USA) & Dub Liberation Front. Pozvání přijala i celá řada live-actů s muzikanty, selektorů a MCs ze všech koutů naší republiky.

Vydejte se s námi zpět ke kořenům a přijďte spoluvytvářet “SURVIVAL”!

ZDROJ: TZ SURVIVSL

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here