Články

Report – Mighty Warm Up v podání The Keyborg, Prague Conspiracy, Pipes and Pints

Jelikož si tentokrát redaktor dal volno, mám pro vás připravený i písemný projev, tak snad to bude za něco stát a nebudete se kousat nudou, tak jako já v některých chvílích při tvorbě reportů. Úvodem pro ty, co nejsou úplně v obraze, v Lidovém domě ve Staré Roli proběhl 17. června 2011 Mighty Warm Up, kulturní hudební akce, produkovaná pražskou společností HPK productions (která má letos za sebou již další úspěšný ročník české zastávky hudebního festivalu Sonisphere a jak již nazev napovídá má na svědomí i hudební festival Mighty Sounds), se poprvé pořádně zastavila v Karlových Varech.

Po solidním úvodu snad mohu přistoupit k popisu samotné akce během, které vystoupily kapely The Keyborg (Hip Hop, Electro), Prague Conspiracy (punku, disca a rocku) a Pipes and Pints (PunkRock). I když jsem se opozdil a dorazil teprve kolem deváte o nic zásadního jsem nepřišel. Pražští The Keyborg teprve začali zvučit, opatřiv si kelímek 11° G jsem zjistil, že nejsem sám kdo svůj příchod odkládal. Venku se během půl hodinky trochu více nakupili lidé, ale sál byl stále prázdný, jen sem tám pár malých skupinek sedících po obou stranách. První souvislou písní se začal sál konečně trochu plnit. Já osobně jsem slyšel kapelu The Keyborg popoprvé a uplně mě nezaujali. Musím uznat, že některé rapy byly opravdu kvalitní a poslední písně nabádaly k pohybu, ale nenutily a to je to, co mi možná chybělo. Pražští Prague Conspiracy, které mám v oblibě již od dob kdy se kapela nazývala Prague Ska Conspiracy, mi opět udělali radost. A to i když Kuba, jehož kytarový výstup je opravdu k pokoukání (snad si dobře pamatuji), kvůli svému zranění nepřijel a náhradník měl pouze dva dny na trénink. Změna názvu a hudebního žánru proběhla v době kdy si kapela dala přestávku, hlavně díky radostné události zpěvačky Mariany, která se v té době stala maminkou. Jak sama řekla po skončení konzertu „návrat byl trošku těžký, ale nyní se cítím dobře a vše je jak má být“. Jediné co mě zarazilo je fakt, že i ve chvíli, kdy se vlastně objevila na jevišti kapela hrající na velkých festivalech, kde do takové to blízkosti je skoro nemožné se dostat, byl sál poloprázdný a to se již nezměnilo ani na Pipes and Pints. Pražský průvan v Karlových Varech správně zakončila již jmenovaná punkrocková sestava Pipes and Pints. V první řadě jsem se udržel jen pár prvních písní, šíleně pogující fanoušci uspokojeni pořádnou náloží hudby si kolem sebe tvořili aspoň nějaký prostor. Snad neurazím, pokud show nazvu šílenou, ale měnících situací bylo během malé chvíle opravdu mnoho. Od pobíhání členů kapely po pódiu, mikrofonu mezi diváky, fanynky poskakujíci a sem tam zpívající na pódiu až po již zmíněné fanoušky. O tom, že to byl opravdu pořádný průvan svědčí i ranní zvonění v uších, které již měly možnost něco zažít.

Článek nějak rozrost a jelikož závěry rád nemám zase ho s radostí vynechám snad mi odpustíte, za to vám sdělím mé hodnocení této události. Akce dobrá, lidí málo. Tak jak to v Karlových Varech někdy bývá. Jediné co mě trochu mrzí je, že na afterparty v klubu Slash jsem již nedorazil, ale věřím, že to stálo za to.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here