ČlánkyHudba

Sonisphere 2011 Prague

Stage jako třípatrovej dům, line-up až k neuvěření, nafukovací kytárky nejrozličnějších barev, securiťáci a záchranáři připraveni na každém rohu, záchodků dostatek, ale odpadkový koš ani jeden ( Pozn.red.: až na tu jednu nebo dvě paní obcházející převeliký prostor s pytlem v ruce 😀 ) to byla celodenní metalová akce Sonisphere u nás v Praze.

Jak všichni jistě ví, Sonisphere festival není jen český, ale korzuje celou Evropou- Polsko, Švýcarsko, Itálie a další krásné státy. Tento rok jsme v České republice byli potěšeni line-upem z kapel jako Misfits, In Flames, Korn a nebo hlavní hvězdou celé Sonisphere tour 2011 IRON MAIDEN.

Před 12.hodinou polední začali z obří stage burácet čeští trash-metaloví Debustrol kytarovej nářez, který vznikl ještě za Československa, následování legendárním Duff McKaganem, basistou z Guns N’ Roses, ztělesněním hard rockové ikony, a jeho kapelou Duff McKagan’s Loaded. Přesně na čas, podle plánu, se rozezněly výstavištěm i první tóny horrorových metaláků aneb MISFITS- zmalovaný týpci rvoucí struny kytár a třiskající do bubnů a to, že hráli (a už dlouhou dobu hrají) bez vlastního zakladatele Glenna Danzinga evidentně nikomu nevadilo. Pak následovali nemečtí Kreator, jejichž blonďatý kytarista po odehrání jejich koncertu postával kousek ode mě, spokojeně poslouchal řvoucí Cavalera Conspiracy a balil hned pro jistotu dvě dívky. Lidí přibývalo, světla blikala čím dál víc, začínalo pršet, už jen dvě kapely a zahrají nám ti, na které čekáme. Kytarová řežba v podaní švédských In flames, hrajících dnes už také bez zakladatele, začala pomaličku přitahovat další lidi (nejspíš přícházeli i ti s jen večerními lístky). Lehce se setmělo, snad díky zatažené obloze, obří stage s mocnými světly začala oznamovat, že přištími aktéry jsou KORN. Za nedlouho oslaví 20-ti leté výročí své existence, KORN, praotci nu-metalu,.. Nesklamali. Ani publikum, plné fanoušků ze všech sousedících i nesousedících států, nesklamalo. Řvalo vždy když bylo vybídnuto a řvalo i když vybízeno nebylo, krása pohledět. Korn svou „práci“ odvedli velice dobře, publiku se očividně líbili, a jen co potleskem Korny pochválili, začali vyřvávat „Iron Maiden“. Stavění kulis na stage zabralo pár desítek minut, publikum bylo čim dál tím víc nedočkavější, lidí přibylo tak moc, jak jen to šlo a pak to začalo. Světelná show, tajemná znělka, řvoucí fanoušci, přibíhající členové kapely, legendární IRON MAIDEN. Metalový nářez, na pódiu jen kytary a bubeník, Bruce Dickinson pobíhající a hopsající po kulisách. Dav poslušně zpíval vše, co si Bruce přál, Janick Gers si pohazoval kytarou jako by nic a zahrál na ní i nohou. Dvouhodinová strhující show IRON MAIDEN- set v plné koncertní délce k novému albu The Final Frontier. Kdo se tohoto multikulturního metalovýho nářezu neúčastnil musí litovat, kapely hrály přesně na čas, stánků s jídlem, nafukovacími kytarami, piercingy, oblečky bylo požehnaně, jediné co se dá celému festivalu vytknout jsou odpadkové koše, bordel po skončení byl až neskutečný, pár fandů bylo zklamáno z přesunutí z letiště Milovic na výstaviště v Holešovicích, ale to my, vzhledem k naší první učasti, posoudit nemůžeme. Pro ty, kteří nebyli a chtějí se alespoň podívat mám dobrou zprávu- připravujeme foto a video-reporty.

Comments (1)

  1. […] Fotoreport – Praha – Festival – Sonisphere ČLÁNEK: Sonisphere 2011 Prague VIDEO-REPORT: Link: Připravujeme prozatím YouTube kanál var addthis_brand = 'Přidat do […]

Comment here