DomácíHudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Festival Sziget nabízí šanci výtvarníkům i v ČR a zveřejnil další jména do hudebního programu

Festival Sziget vypisuje výtvarnou soutěž pro venkovní instalace ve festivalovém areálu na ostrově v centru Budapešti. Celkový rozpočet veřejné zakázky je 120.000 EURO (cca 3 240 000 Kč). Před koncem roku se hudební program Szigetu rozrostl o další jména Bastille, Bloc Party, CHVRCHES, Nicky Romero a Sum 41. Sziget se koná 10.-17. srpna 2016.

Pro všechny kreativní umělce a umělkyně, designérské studia či výtvarníky/ce zabývající se interaktivním nebo konceptuálním uměním nabízí festival Sziget možnost realizace jejich návrhů. Pokud máte skvělý nápad na venkovní instalaci, umělecké dílo nebo jen uzavřený koncept, tak neváhejte a podělte se o své nápady a staňte se designery Ostrova svobody! Přihlaste se do výběrového řízení a vytvořte mimořádnou festivalovou atmosféru!. Instalace musí být snadno ovladatelná a hlavně velmi odolná. Podpoříme nejkreativnější a nejnápaditější práce, které nesou pozitivní poselství.

Termín pro podání přihlášky je 15. února 2016, více informací na oficiálním webu festivalu. Více než třetina permanentek na Sziget 2016 bylo prodáno do konce loňského roku. Mimořádný zájem o Sziget podporují i doposud zveřejněná skvělá jména v programu. K dříve ohlášeným, jako jsou například John Newman, Bring Me The Horizon, M83, Parov Stelar či Sigúr Ros, přibylo pět dalších jmen. Návštěvníci Szigetu se mohou těšit na Bastille, Bloc Party, CHVRCHES, Nicky Romero a Sum 41. Speciálně Bastille zanechali na festivalu Sziget fantastický dojem v roce 2014 a tak přestože z programu, který bude mít stovky položek, je zveřejněno jen třináct jmen začíná být jasné, že letošní ročník bude výjimečný.

ZDROJ:TZ Sziget festival

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here