ČlánkyHudbaKulturaNewsZprávy

SHINEDOWN jsou v USA na vrcholu, teď se chystají dobýt Evropu včetně Česka

Shinedown je americká kapela z floridského Jacksonville, která hraje ve složení Brent Smith (zpěv) / Barry Kerch (bicí) / Zach Myers (kytary) / Eric Bass (basová kytara). Vznikla v roce 2001, vydala celkem čtyři alba a prodala celosvětově celkem přes deset miliónů desek. Jejich nové album Amaryllis vyšlo v březnu 2012 a německý Metal Hammer mu udělil šest ze sedmi hvězdiček. V Lucerna Music Baru vystoupí 14.října od 20:00 a jako support vystoupí kanadští Redlight King a celý večer zahájí Exit Ten z Readingu ve Velké Británii.

“Nechci, aby si lidi mysleli, že nás mají přečtené,” říká zpěvák Shinedown Brent Smith o jejich aktuálním albu. „Nechci aby někdo tušil, jak se budeme jako kapela vyvíjet. Chci lidi šokovat. Chci, aby si řekli – zas jim to vyšlo, zas mě překvapili.“

Prvním singlem z jejich ostře nabroušeného nového alba je písnička “Bully.” I v dalších z dvanácti skladeb na albu Shinedown předvádějí, proč jsou tak úspěšní. Skladby jako “I’m Not All Right,” dojemná “Miracle” nebo milostná “I’ll Follow You” jsou písničky, při jejichž poslechu se vám zježí po těle všechny chlupy i chloupky. Jako by kapela do téhle desky dala duši i srdce.

Shinedown jsou bezpochyby jedna z nejúspěšnějších kapel posledních deseti let. Od svého platinového debutu z roku 2003 s názvem Leave A Whisper a druhé desky z roku 2005 Us and Them vylétli na rockové nebe s několika úspěšnými singly “Fly From the Inside,” “45,” coververzí od Lynyrd Skynyrd “Simple Man,”“Burning Bright,” “Heroes,” “I Dare You,” a hlavně peckou “Save Me,” která se držela na rádiu Active Rock dvanáct týdnů po sobě.

Jejich třetí, opět platinové album z roku 2008 nazvané The Sound of Madness byla ale ta správná trefa do černého. V hitparádě Billboardu dosáhlo na osmé místo v Top 200 a zůstalo v ní 120 týdnů! Z desky vyšlo šest singlů – “Devour,” “Sound of Madness,” “The Crow and The Butterfly,” “Diamond Eyes (Boom-Lay Boom-Lay Boom),” zlatem ověnčená “If You Only Knew,” a dvouplatinová “Second Chance,” která byla také #1 na Hot AC chart a top 5 v Top 40 – to se rockové kapele nikdy předtím nepodařilo! Následovaly dva roky na turné a 440 koncertů!

Novinka Amaryllis má ale k mainstreamu hodně daleko. Dle slov kapely to je největší rock´n´roll, který kdy natočili. Producentem se opět stal jejich spolupracovník z alba The Sound of Madness Rob Cavallo – ten také předtím spolupracoval s Green Day, My Chemical Romance a Kid Rockem. Na šesti písničkách alba Amaryllis sice zazní třicetičlenný orchestr, ale příznivci rocku zklamáni nebudou. Nadšeni budou i návštěvníci jejich pražského koncertu, protože vidět Shinedown naživo je nezapomenutelný hudební zážitek!

ZDROJ: TZ Lucerna Music Bar

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here