HudbaKulturaNewsZahraničníZajímavostiZprávy

Seznamte se s první hvězdou 25. ročníku Pol’and’Rock festivalu!

Máme pro vás senzační zprávu jako první byl ohlášen Ziggy Marley se svým vystoupením na hlavním pódiu v rámci 25. ročníku festivalu Pol’and’Rock. V roce 2012 hrál na „Woodstocku“, Damian Marley, o dva roky později, Ky-Mani Marley, konečně přišel čas na nejstarší a také nejznámějšího ze synů Boba Marleyho, který ač je těžké uvěřit, vystoupí poprvé v Polsku! Je to nejkrásnější dárek od pořadatelů pro diváky krásného festivalu, který má světovou úroveň.

Abychom porozuměli fenoménu Ziggy, musíme se vrátit do roku 1975, kdy Bob Marley složil pro jeho děti píseň „Děti hrající si v ulicích“ neboly „Children Playing in the Streets O čtyři roky později, na žádost svého otce Ziggy, Stephen, Cedelle a Sharon tvořil skupinu Melody Makers a pustil píseň ven jako hlavní singl, výnosy použity i na podporu Mezinárodního roku dítěte, které uspořádalo OSN. V roce 1979 hráli svůj první koncert na party Roots Reggae rock v Kingstonu na Jamajce. V roce 1981, 13-letý Ziggy s 9-ti letý Stephen zpíval na pohřbu svého otce, a o čtyři roky později, Melody Makers nahrála debutové album, „Play the Game Right“, produkoný Rita Marley a vydány v rodiném Tuff Gong studio. V roce 1986, už jako Ziggy Marley & The Melody Makers vydal své album „Hey World“ od mnoha kritiků považován za první zralý projekt podepsaný od Ziggyho. Od té doby nejstarší syn Boba sledoval jeho vlastní hudební dráhu.

Rostoucí popularita kapely měla za následek vystoupení na největších reggae festivalech a podpisu smlouvy s Virgin Records. Zaznamenán v roce 1988, album „Conscious Party“ které získalo napříkald Grammy za nejlepší reggae album na světě. O rok později vydal album „One Bright Day“ kde zopakoval úspěch svého předchůdce, a Ziggy Marley přidal další trofej a své druhé Grammy, opět za nejlepší reggae album. Po uvolnění několik dalších alb přišel velký čas na změnu. V roce 1995 se skupina upsala Elektra a začal nahrávat ve svém vlastním hudebním studiu. Devátý album „Fallen Is Babylon“ opět vyhrál Grammy a singl „People Get Ready“ byl největší obchodní úspěch Ziggy team doposud. Další album „Spirit of Music“ se ukázala být poslední v historii The Melody Makers.

V roce 2003 Ziggy Marley začal svou sólovou kariéru. A tento týden na albu „Dragonfly“ hostujících muzikantů se objevily Red Hot Chili Peppers. Druhé sólové album „Love Is My Religion“, vydané na vlastním labelu Tuff Gong Worldwide. V roce 2009 Ziggy nahrál album „Family Time“, který se objevil, mimo jiné, Paul Simon, Willie Nelson a Rita Marley. Tentokrát byla oceněna Grammy za nejlepší hudební album pro děti. Další album „Wild and Free“ představovat herec Woody Harrelson se setkala s ohlasem ze strany hudebních kritiků. Podle pořadí, „Fly Rasta“ odnesl v roce 2014 další Grammy za nejlepší reggae album na světě. V roce 2016 vydal další album s názvem prostě „Ziggy Marley“ v posledních let „Rebellion Rises“. Oba předznamenávají novou kapitolu v kariéře v textech přestaly dominovat osobní témata a Ziggy ukázal svou novou tvář společensky angažovaného aktivisty.

Obklopen skvělými hudebníky hraje Ziggy Marley pravidelné evropské turné, ale nikdy v Polsku. Teď to bude jedna z nejjasnějších hvězd Pol’and’Rock Festival 2019. Je těžké si představit lepší místo na debut pro polské publikum!

ZDROJ: TZ Pol’and’Rock Festival

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here