DomácíHudbaKulturaNewsSoutěžeUkončenéZahraničníZprávy

Šance pro české kapely hrát na Szigetu!

Startuje druhý ročník soutěže českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget – Jednou ranou na Sziget. Vítěz této soutěže vystoupí na festivalu Sziget 2016, na jednom z nejlepších a největších festivalů Evropy v den, kdy se v areálu pohybuje přes osmdesát tisíc návštěvníků. Festival Sziget, držitel ocenění EFA „Best Line–up European Festival“ za rok 2015, se koná od 10.-17. 8 .2016 a mezi prvními jmény v progamu jsou například Bastille, Bloc Party, Sigur Rós, Sum 41, John Newman, Bring Me The Horizon a další. Kapely mohou své přihlášky zasílat do 29.2.2016.

Pro všechny kreativní umělce a umělkyně, designérské studia či výtvarníky/ce zabývající se interaktivním nebo konceptuálním uměním nabízí festival Sziget možnost realizace jejich návrhů. Pokud máte skvělý nápad na venkovní instalaci, umělecké dílo nebo jen uzavřený koncept, tak neváhejte a podělte se o své nápady a staňte se designery Ostrova svobody! Přihlaste se do výběrového řízení a vytvořte mimořádnou festivalovou atmosféru!. Instalace musí být snadno ovladatelná a hlavně velmi odolná. Podpoříme nejkreativnější a nejnápaditější práce, které nesou pozitivní poselství.

Soutěž „Jednou ranou na Sziget“ už druhý rok dává příležitost českým a slovenským kapelám zabojovat o možnost hrát na nejprestižnějším festivalu střední Evropy. Toho využila naplno i kapela Ghost of You, vítěz prvního ročníku. „Vidím Jednou ranou na Sziget jako jednu z mála soutěží, která kapele může opravdu pomoct. Nepotřebuješ zdarma hodiny ve studiu, ale koncert venku na velkým pódiu. Sziget pro nás nebyl jen super koncert, ale i dlouhatánský večírek, který nám dost jasně ukázal, že i v zahraničí máme dveře otevřené. Jen přijít a zazvonit,“ glosuje účast v soutěži Michal Janík z Ghost of You. V roce 2015 se zúčastnilo 128 českých a 82 slovenských kapel.

Zajímavá je nejen výhra, ale také i samotné finálové kolo soutěže, které obsahuje tři koncertní večery ve třech městech. – 28.4. v Bratislavě – KC DUNAJ, 5.5. v Budapešti – klub A38 a 6.5. v Praze – Rock Café. Finalovou dvojici určí odborná porota, která vybere pro druhé kolo soutěže jednu českou a jednu slovenskou kapelu. Návštěvníci koncertů svými hlasy pošlou jednu z kapel na maďarský festival Sziget.

Do soutěže se mohou přihlásit hudebníci bez jakéhokoliv omezení s jedinou podmínkou. Soutěže se mohou účastnit interpreti/tky s trvalým pobytem v České republice nebo na Slovensku, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75%. Hudebníci, kteří se rozhodnou soutěže zúčastnit, zasílají v prvním kole pouze link (Youtube nebo Soundcloud) s jednou vlastní skladbou.

Podmínky soutěže a složení poroty naleznete na webu festivalu.

Jak se přihlásit? Pošlete email na soutez@szigetfestival.cz, který bude obsahovat: název kapely, link (Youtube nebo Soundcloud) na jednu vlastní soutěžní skladbu, odkaz na webovou prezentaci a kontakt na zodpovědného zástupce kapely.

Krátké video z finálového večera prvního ročníku soutěže na brněnské Flédě

Průběh soutěže:

1. kolo – Interpreti / kapely se mohou do soutěže přihlásit nejpozději do 29. 2. 2016. Na email soutez@szigetfestival.cz musí zaslat odkaz na 1 vlastní skladbu uloženou na serveru YouTube či SoundCloud. Porota do 10. 3. 2016 vybere jednoho finalistu z každé země, kteří postoupí do 2. kola soutěže.

2. kolo FINÁLE – Vybrané finálové kapely čekají koncerty ve 3 městech – 28.4. v Bratislavě – KC DUNAJ, 5.5. v Budapešti v klubu A38 a 6.5. v Praze – Rock Café, kde bude vyhlášen i vítěz soutěže. Vítěze vyberou návštěvníci koncertů. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Praze v Rock Café po finálovém koncertě 6.5.2016.

Časový harmonogram:

– zasílání přihlášek do 29. 2. 2016 – uzávěrka
– 1. 3. – 10. 3. 2016 – porota vybere jednu finálovou kapelu z České republiky a jednu ze Slovenska
– koncerty finalistů v dubnu a květnu 2016:
28.4. v Bratislavě – KC DUNAJ
5.5. v Budapešti – klub A38
6.5. v Praze – Rock Café, kde bude vyhlášen i vítěz soutěže.

ZDROJ: TZ Sziget festival

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] Stále platí pro všechny kapely a muzikanty možnost se zúčastnit a jet se podívat na festival Sziget nejen jako divák, ale i jako přímý účastník. Do konce února pokračuje šance se přihlásit do soutěže Jednou ranou na Sziget. Více informací najdete v předchozím článku „Šance pro české kapely hrát na Szigetu!„. […]

Comment here