HudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Nová jména a 10 důvodů proč jet na Sziget festival 2014

Dlouho očekávané vystoupení Blink-182 na Sziget festivalu se letos konečne stane skutečností! Tato populární americká kapela zahraje 11. srpna (Den -1) spolu s dalšími hvězdami, jejichž jména budou prozrazena později. Fantastický hvězdný line-up Szigetu 2014 nově doplňují Cee Lo Green a Jimmy Eat World. Navíc je již oficiálně potvrzeno, že tzv. “nultý den” (Den 0) vystoupí Casper, A Day To Remember a Fedde le Grand. Do 30. dubna je možné zakoupit týdenní permanentky za velmi výhodné ceny, takže by si fanoušci skvělé hudby měli rozhodně pospíšit!

Pro ty co se letos rozmýšlejí proč jet na Sziget festival 2014, máme hned 10 důvodů.
Festival Sziget každý rok, přiláká na nádherný ostrov v srdci Budapešti téměř 400 000 fanoušků z více než 70 zemí. Sziget představuje dokonalou festivalovou dovolenou s týdenní non-stop party, úžasnými živými vystoupeními, představeními i turistickými atrakcemi, kterými se Budapešť může pochlubit. Festival se koná od 11.-18. srpna na ‚Island of Freedom‘ (Ostrově Svobody).

1. The Island of Freedom (Ostrov Svobody)
Festival se koná na krásném ostrově na řece Dunaji. Podívejte se na oficiální aftermovie 2013

2. Koncerty světových hvězd
Macklemore & Ryan Lewis, Queens of the Stone Age, Placebo, The Prodigy, Outkast, Skrillex, Calvin Harris, Deadmau5, Lily Allen, Bastille, Imagine Dragons, Manic Street Preachers, The Kooks, Jake Bugg, Stromae, Axwell a další…

3. Krásná Budapešť
Dopřejte si koupel v jedné ze slavných městských lázní, pochutnejte si na místní kuchyni, nakoukněte do některých velmi osobitých obchůdků s originálními výrobky, projděte se po Chain Bridge nebo se jednoduše posaďte do nějaké z místních skvělých kaváren a relaxujte.

4. Padesát míst kde se odehrává program
Program se odehrává na téměř 50 místech a podiích, na kterých každý den proběhne na dvě stovky vystoupení či představení.

5. Sziget Beach
Sziget má také na břehu řeky Dunaje vyhrazenou pláž, tzv. ‚Sziget Beach‚, kde se můžete zchladit a relaxovat během festivalu.

6. Rozmanitost programu
Účinkující kapely jsou největší hvězdy nejen mezinárodní popové či rockové scény, elektronické i world music, na ostrově bude znít i folk, jazz, blues, alternativní i klasická hudba. Více najdete v článku Nová pódia a nová jména pro Sziget 2014

7. Moderní cirkus
Podívejte se na záznam představení ze Szigetu 2013.

8. Mission:Szitizen
Letos však začne zábava ještě před Szigetem! Organizátorský tým spustí Mission:Szitizen – mezinárodní hru s cílem inspirovat své nejhorlivější fanoušky, aby světu ukázali, co v nich je. Týmy po 2-4 účastnících budou do začátku festivalu mezi sebou soutěžit v dosažení cílů, od těch nejjednodušších až po ty nejztřeštěnější úkoly, kde musí prokázat své nadšení i talent. Celá soutěž je založena na online platformě, na kterou týmy budou nahrávat své nejnovější úspěchy, a vítězové pak získají na festivalu skvělé ceny.

9. Nové Scény
Novým dějištěm je Campfire Stage, které navíc přináší šanci pro amatérské i profesionální muzikanty. Sziget Community Garden je dalším novým osvěžujícím místem (a to nejen na Szigetu, ale na celé festivalové scéně vůbec), které uvítá všechny návštěvníky s otevřenou myslí a poskytne jim úžasný pohled do světa městských zahrad. Nová Europe Stage a Blues and Irish Stage a další.

10. B.my.Lake – Sziget Afterparty
Chcete si prodloužit festivalovou dovolenou? Chladit se přes den ve vodách balatonského jezera a v noci si užívat velkolepou party? A to celé hned po Szigetu? B.my.Lake je nejen oficiální afterparty letošního Sziget festivalu, ale také vítězem v kategorii evropský ‘Festivalový nováček’ oceněný na letošní European Festival Awards. Třídenní festival elektronické hudby, který se koná od 18.-21. srpna 2014, bude hostit více než 120 DJ a bude se konat na pláži největšího jezera ve Střední Evropě. Více o B.my.Lake

Vstupenky
Festivalové permanentky je možné zakoupit od 179 EUR (aktuální cena se liší dle termínů a ubytovacích možnostech).

ZDROJ: TZ Sziget festival CZ

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here