ČlánkyDomácíHudbaKulturaNewsZprávy

ROCK FOR CHURCHILL OZNAMUJE PRVNÍ KAPELY. DO VROUTKU PŘIJEDOU DUB PISTOLS, DREADZONE. J.A.R. A VISACÍ ZÁMEK

Festival Rock for Churchill zná už první jména 15. ročníku, který proběhne 29. a 30. srpna 2014 v přírodním areálu Myslivna v severočeském Vroutku. Jako první kapely pořadatelé oznámili britskou dvojici Dub Pistols a Dreadzone a dva zástupce domácí scény J.A.R. a Visací zámek. První limitovaná vlna vstupenek za 550 Kč jde do prodeje v pondělí 9. prosince.

„Rok 2014 je pro nás speciální. Rock for Churchill dostane občanku a my bychom rádi tuto speciální událost s návštěvníky pořádně oslavili. Při sestavování programu se trochu ohlížíme přes rameno do historie a rádi bychom přivezli zpět pár nejúspěšnějších kapel z minulých ročníků. To je zrovna případ londýnských Dub Pistols, které návštěvníci zvolili nejoblíbenější kapelou RFCH 2012“, říká hlavní organizátor Kamil Šír.

Rock for Churchill si nikdy nehrál na hudební škatulky a nejinak tomu bude i v příštím roce. Od anglických Dub Pistols můžeme čekat energický mix elektroniky a karibské muziky podávaný dvěma neúnavnými MCs. Jejich krajané Dreadzone přivezou léty prověřené taneční groovy podpořené sametovým vokálem v Čechách dobře známého zpěváka Earla 16. Tančit se bude bez pochyb i při koncertě funkové party J.A.R., která příští rok oslaví na domácí poměry úctyhodné výročí 25 let. A pokud by měl někdo chuť na trochu riotu pod pódiem, jistě se mu ho dostane vrchovatě při koncertu punkových matadorů z Visacího zámku. Stejně jako v minulých letech se mohou návštěvníci těšit na nadupaný program hlavního pódia v čele s několika zahraničními headlinery a taneční šapitó, kde se nevypíná muzika před svítáním…

Předprodej první vlny vstupenek za nejnižší cenu 550 Kč (+ poplatky) bude zahájen v pondělí 9. 12. Ke každé vstupence je bonus 2 piva zdarma. Cena 550 Kč platí pro prvních 500 vstupenek anebo do 20. 2. 2014. Vstupenky budou k dispozici v předprodejních sítích Ticketportal, Sazkaticket, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku) a na dobírku na www.rfch.cz (bez poplatku).

DUB PISTOLS (UK)
Oblíbenci evropských festivalových pódií a milovníci divokých klubových parties fungují pod vedením frontmana Barryho Ashwortha už 17 let. Vznikli v Londýně v roce 1996 a už o dva roky později skórovali revolučními singly There’s Goona Be a Riot, Best Got Better a hlavně debutovým albem Point Blank, díky němuž začali cestovat po světě. V roce 2001 vyšla desky Six Million Ways to Live a brzy poté remixové album Y4K: Next Level Breaks. Dub Pistols bravurně mixují dub, breakbeat a ska tak chytlavým způsobem, že se jejich tracky dostaly i na soundtracky k filmům Blade II, Bad company nebo Mystery Man. Vrhli se taky na remixování a jejich spárům neunikly jména jako Moby, Ian Brown nebo Limp Bizkit. Zatím nejčerstvější deska, která vyšla v roce 2012, se jmenuje Worshipping The Dollar, s níž absolvovali velkou šňůru po celé Evropě. Právě teď Dub Pistols tvrdě makají na dalším, již šestém albu White Lines, které přijedou představit v létě do Vroutku.

www.dubpistolsmusic.co.uk

DREADZONE
Dreadzone ve své hudbě propojují elektroniku, špetku drum´n´bass, dub i reggae. Už od jejich počátků v roce 1993 byli nejen v Británii velkou senzací a jen rok po svém vzniku už startovali kultovní Glastonbury Pyramid Stage. Podařilo se jim dostat sedm singlů do britské Top 60 a jejich nejznámější hit Little Britain je hymnou, která svého času trůnila i ostrovní Top 20. Tehdy i dnes mají Dreadzone velmi početnou základnu věrných fanoušků, a to nejen díky osobitému zvuku kapely, ale také díky svým energií nabitým vystoupením. I teď po více jak 20 letech od svého založení Dreadzone nepřestávají koncertovat po celém světě a mají očividně stále co říct nejen „své generaci“, která už mezitím založila rodiny a do klubů zajde jen svátečně. Dreadzone jsou ale pořád tady a dle aktuálního alba Escapades silní jako nikdy předtím!

www.dreadzone.com


http://www.youtube.com/watch?v=6EzMdAskU9M

J.A.R.
J.A.R. aka Jednotku Akademického Rapu není potřeba nějak obšírně představovat. Průkopníci funku a a rapu v Čechách se už na kraji 90. let vyšvihli na domácí funkový trůn, z kterého je ještě nikdo nedokázal sesadit. Parta kolem Romana Holého si pořád drží svojí vysokou laťku a jejich koncerty jsou vyladěnou směsí vtipných textů a skvělých muzikantských výkonů. V roce 2014 slaví Jaři 25. výročí, takže se určitě můžeme těšit na speciální vystoupení.

www.facebook.com/jarprague

VISACÍ ZÁMEK
Visací zámek je služebně nejstarší punková kapela na českém území brázdící pódia už více jak 30 let. Visáči začali hrát už v roce 1982 na vysoké škole a do dnešní doby spolu vydrželi ve stejném složení. Klobouk dolů! Ve svých počátcích ovlivnili zvuk celé generace kapel a celé generace posluchačů. Ačkoliv jsou už pánové v „zasloužilém“ věku, pořád jim to nebezpečně šlape a to, že by patřili do starého železa, vás při jejich koncertu ani nenapadne.

www.visaci.cz

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] 15. ročník letního open air festivalu Rock for Churchill proběhne 29. a 30. srpna 2014 v severočeském Vroutku. Prvními 4 potvrzenými kapelami jsou Britové Dub Pistols a Dreadzone a dva zástupci domácí scény J.A.R. a Visací zámek. Limitovaný počet vstupenek na letní Rock for Churchill je teď v prodeji za 550 Kč (+ poplatky) a jako bonus ke každému lístku 2 piva zdarma. […]

Comment here