ČlánkyReporty

Report/Video: Gappy Ranks a Soul Rebel Band

Ve čtvrtek 24.5. se uskutečnil další koncert z TOP-A-DI-TOP edice Lucerna Music Baru, na kterém vystoupil zpěvák původem z Anglie, Gappy Ranks se svou kapelou Soul Rebel Band. Koncert byl uspořádán jako náhrada za bohužel neuskutečněné vystoupení Antonyho B, který ale nakonec u nás vystoupí, a to na letním open-air festivalu Rock For Chuch(ill). 

Klub se otevíral v 20:00, za gramofony se začal zahřívat Dj Damalistik, který se staral o warm-up. Okolo deváté klub stále zel prázdnotou, bylo obsazeno několik stolů na stranách a sem tam u sloupů postávaly menší skupinky lidí. Začátek koncertu tentokrát nebyl znám, zřejmě se již trochu předpokládala nižší účast. S nedávným vystoupením Major Lazer se návštěvnost nedala ani srovnat, lidí přišlo několikanásobně méně. V průběhu večera se ale přece jen začali návštěvníci trochu scházet a vytvořili pás v prostoru mezi pódiem a barem. Damalistik stále hrál spíše k poslechu a až krátce před půl jedenáctou ohlásil příchod Gappyho Rankse a návštěvníci ze všech koutů klubu se přemístili do prostoru okolo pódia.

Nejdříve nastoupila kapela Soul Rebel Band a poté co se připravili, začali se zahřívacím riddimem. Poté již ze zákulisí vyšel na pódium sám Gappy ve slunečních brýlích a kapuci. Zahájil písní Studio One (Put The Stereo On), kterou si můžete shlédnout na videu níže. Od této chvíle koncert plynul jako řeka, ale pozpátku. První polovina byla pomalejší, ve znamení reggae a v té druhé přidal na tempu a zahrál své dancehallové hity.  Gappy naplno využíval potenciál půlkruhového pódia v LMB, zpíval do všech směrů, všichni tak mohli být spokojeni. Komunikoval s diváky také výborně, od menších popěvků až po refrény jeho nejznámějších písní, většina LMB zpívala s ním. Při písni Heaven In Her Eyes zazpíval před rewindem celý úvod dívce v první řadě, kterou si vybral z publika. Na konci této písně plynule navázal písní Boba Marleyho Soul Rebel, která byla také jako prezentace jeho kapely. Představil kytaristku/zpěvačku, která píseň dozpívala, zatímco Gappy se odebral do zákulisí. Naštěstí to bylo ještě v první polovině koncertu, takže se po této písni a silném zaburácení publika zase rychle vrátil. Z jeho dalších hitů zazněly například Thanks And Praise, Butterflies nebo ganja tune Roll It Up, při které si nechal zhasnout světla a měl po celou dobu v ruce hořící zapalovač a většina LMB spolu s ním. Z dancehallových pecek zazněly například Stinkin Rich, Tsunami nebo Rising Out Of The Ghetto. Zaznělo i několik písní z připravovaného alba Shining Hope, které má vyjít 17. září, Tomorrow Loves You, Up Again. Poslední písní byla lyrická Long Time po které skončil a i přes silné burácení se již na pódium nevrátil.

Afterparty měli na starost Roccaflex a Damalistik, kteří navázali na dancehallovou notu druhé poloviny koncertu a celkem se jim podařilo i udržet hodně lidí na parketu. Lucerna se začala znovu pomalu vyprazdňovat a nám zůstal příjemný pocit a vzpomínky na jeho vystoupení. Tento koncert zkrátka stál za to a všichni, kteří nebyli můžou jen litovat a podívat se na videa.

Comment here