ČlánkyReporty

Report: Dr. Ring Ding a Skavaganza

V úterý 12.3. vystoupil v pražském Lucerna Music Baru (LMB) v Německu již legendární německý zpěvák, který u našich západních sousedů proslavil především žánry ska a reggae. Do Prahy se přijel představit nové album Pipin Hot, které nahrál se svou novou kapelou Skavaganza.


Dveře klubu se standartně otevřely ve 20:00, tentokrát ale před vchodem žádná fronta nevznikala, právě naopak. Zhruba do deváté hodiny klub zel prázdnotou. Tou dobou se o warmup staral DJ Buqi, který hrál ska/reggae, které chvílemi bylo dobré ale chvílemi trochu pokulhávalo. S důkladnějším warm-upem měla přijít kapela The Chancers, která ale odložila začátek svého vystoupení o půl hodiny ve víře, že dorazí ještě pár lidí. Okolo půl desáté večerní začali a v prostoru před pódiem se rozprostřeli téměř všichni přítomní návštěvníci. To již vypadalo o trochu lépe, leč na hvězdu formátu Dr. Ring Dinga přišlo opravdu málo lidí i přes velmi příznivou cenu. Kapele The Chancers už se povedlo lidi trochu rozhýbat, přece jen je to známá česká kapela.  Jejich zpěvák je možná snadno přehlédnutelný, rozhodně ale ne přeslechnutelný, svým silným hlasem s více polohami si návštěvníky podmanil. Zahráli například Drug Wars, I Can See For Smiles nebo Skanking Praha, samozřejmě ale nemohli vynechat ani hit Rudeboy Paradise.

Maximum ze skromné návštěvnosti vymáčkl až Dr. Ring Ding se svou kapelou Skavaganza, která se po skončení The Chancers zhruba za 15 připravila a rozjela opravdu skavagantní show.
Již po prvních instrumentálních písních bylo jasné, že kapelu si Dr. Ring Ding vybral opravdu výborně, všichni členové jsou velmi zkušení muzikanti a do písní vkládali mnohdy jen těžko uvěřitelná sóla, především alt saxofonista který ze svého nástroje dostal tak vysoké tóny, o kterých jsem ani nevěděl, že umí vyloudit. K tomu všemu navíc nástroj i na chvíli v písni El Cant Dels Ocells vystřídal za příčnou flétnu, která se ale bohužel trochu ztrácela v záplavě ostatních dechových nástrojů. Podobné schopnosti měl i jejich trumpetista, který si také vystřihl několik úžasných sól. Sám Dr. Ring Ding střídal zpěv se hrou na pozoun, který také výborně ovládal. K mému drobnému zklamání byla většina písní, které si vybral ska nebo rocksteady. Samozřejmě, že přidal několik reggae hitů, mezi kterými mi ale chyběly minimálně dva a to Badness a Fever. Jako náplast zazněla extra dlouhá verze známého riddimu, jehož název se mi bohužel nepovedlo vyhledat, ve které jsme si mohli vychutnat propracovaná sóla, zde se také vyřádil výše zmíněný saxofonista. Z reggae zazněly ještě písně The Bird, All Because I Love You The Needle. Z dalších hitů zazněly: Freedom of Thought, Pipin Hot, You’ve Done Me Wrong,  Dancing with Fat man’s Lady,  Sammy don’t go out no more, Trafficker, Noah, What They Say,  Seven Days (One Week), In The Mood For Love, All The Way To The Moon. Všechny jeho písně byly nabité pozitivní energií a navozovaly atmosféru teplého prosluněného dne. Podporu měl ale pořádnou a i to malé množství návštěvníků dokázalo rozbouřit LMB.

Dr. Ring Ding od vstoupení na pódium až do samotného konce se neustále usmíval a vyzařoval pozitivní energii, kterou rozdával všem přítomným. Koncert se opravdu vydařil, akce pokračovala dál v režii Dje Buqiho, přičemž se LMB postupně vyprázdnil.

Comment here