ČlánkyHudbaReportyZprávy

Report: Doreen Shaffer a The Moon Invaders

Na čtvrteční večer si pro nás klub Cross připravil lahůdku v podobě žijící legendy z kapely The Skatalites – Doreen Shaffer z Jamajky. S sebou si přivezla belgickou kapelu The Moon Invaders, která svým složením výborně zvládala jak ska, tak i reggae repertoár této zpěvačky.

Party začínala jako vždy ve 20:00 a o warmup se postaral selector Boldrik a po něm se na připravila kapela The Moon Invaders. Doreen Shaffer se na pódium dostavila krátce po 22:30 a svůj koncert zahájila třemi ska písněmi, následovanými několika reggae peckami. Takto koncert pokračoval až do konce, střídalo se ska, reggae a také několik rocksteady písní. Koncert měl kratší trvání, ale o to byl kvalitnější, každý přece pochopí, že ve svém věku už prostě nemůže hrát 90-ti minutové koncerty. Kapela The Moon Invaders, vybavená především na ska, složená z bicích, basy, elektrické kytary, kláves, dvou vokalistů a s dechovou sekcí složenou z trubky, saxofonu a pozounu. Právě dechovou sekci v reggae peckách mám moc rád, dodává písním další rozměr, který se již dnes moc často neslyší, navíc k jejím hitům jako Sugar Sugar, Why did you leave me, On The Right Track nebo When I Fall In Love, dechy prostě patří. Z ska/rocksteady hitů zazněly například Simmer Down, Can’t You See, You’re Wondering Now, která je příhodná jako poslední píseň a jako taková také zazněla jako druhá píseň přídavku, kterou koncert skončil. Dorren měla velký úspěch a po každé písni se jí dostalo zasloužených bouřlivých ovací.

Po skončení koncertu na hlavní stagi party pokračovala dole, kde hráli Wicked Sound, ke kterým se později přidal MC Steppa Style z Ruska, který svým hlubokým ragga hlasem a rychlostí rozjel velkou show. Po něm se mikrofonu chopil Messenjah, ten zahrál dlouhý set všech svých nejznáměnších songů, např. Pašíci, Ganja Je Lék, Nespěchej, Svobodomyslný lidi. V průběhu se ale ještě jednou vystřídal se Steppa Stylem a jednu píseň si dal za mikrofonem africký zpěvák Fireson z Keňi, který měl vystoupit před dvěma týdny v Plzni, bohužel nemohl dorazit včas, kvůli problémům na letišti. Po této jedné písni opravdu doufám, že se brzy dočkáme jeho samostatného koncertu.

Na Doreen Shaffer do crossu dorazilo až překvapivé množství lidí, sešla se tu kombinace lidí vyznávajících jak ska, tak i reggae, všichni ti hravě zaplnili kapacitu prostoru hlavní stage. Celý večer byl výborně naplánován i proveden a mnoho lidí zůstalo v klubu po půlnoci, i přes to, že se akce konala ve všední den a to především díky nabitému programu na dolní stagi po skončení koncertu.

Comment here