AkcíFestivalůFotoreportyMístReporty

REPORT A FOTOREPORT – TŘI KŘÍŽE FEST – KARLOVY VARY

Včerejším dnem, 16. června pro redakci začalo oficiálně období hudebních festivalů. Také tím započala tradice hudebního festivalu s názvem TŘI KŘÍŽE FEST. Mnozí si říkají, že již v loňském roce měli možnost podobný festival navštívit a ano, toto byl již jeho druhý ročník. Hlavní změnou byl název události z OPEN AIR TŘI KŘÍŽE na TŘI KŘÍŽE FEST. Dále se změnili i pořadatelé a produkční tým festivalu. Poslední poznámka, je určena pro lidi, kteří by chtěli události stále srovnávat. Je jím fakt ,že oproti loňskému ročníku byl letos vstup na festival (dobro)volný.

TŘI KŘÍŽE FEST ID: 5333Ale nyní už osobní náhled na událost samotnou. Výběr místa události je první věcí, která se mi velice líbí. Na né příliš dlouhé procházce lesem jsem měl možnost již z dálky slyšet tóny acoustic-blues v podání Jindřicha Erika Pelce z Karlových Varů. Potkávajíc trousící se návštěvníky jsem konečně dorazil na místo konání události. Tam se připravovala další karlovarská formace Holden, která je v kraji se svým pop-rockem již vcelku známá. Kulturní program na jedné stage, skupinky povídajících si přátel lemujících překrásný výhled na Karlovy Vary, dva stánky pro osvěžení návštěvníků (k jehož hodnocením se vrátím později), nesmradlavé a funkční toalety. To vše na vás čekalo skoro na samotném vrcholu kopce. O náplň kulturního programu se do 24h ještě postarali ELKA se svým old school hip-hopem, jubilejní 100-tý koncert si zde užila kapela Shoe Cut jejíž občanské sdružení letošní ročník také spolu pořádalo, po setmění přišlo vystoupení varských ohnivců nazývajících se AlMaSaPaJaMa a samotný závěr večera patřil hardcorové kapele Animal Resources. A co se týká stánků hlavně stánku na pivo- asi ano, mohl být buď ještě jeden nebo o něco větší s dvoumi tankovacími stanicemi pro žíznívějící velbloudy. Ale co nebylo může být, a aspoň je co vylepšit pro příště, protože jiný větší háček festival rozhodně neměl.

Na závěr pro úplnost: hlavním pořadatelem letošního prvního ročníku hudebního festivalu TŘI KŘÍŽE FEST byla Ležnička Productions a Shoe cut band, spolupořadatelé HD-sound a Zvlastnistyl.cz, za podpory Karlovarského kraje. O kulturní program se během dne postaraly kapely Groove town (alternative-indie/jáchymov), Magaphone (funky-rock/praha), Jindřich Erik Pelc (acoustic-blues/vary), Holden (pop-rock/vary) Comeback po roce, Elka (oldschool hip-hop/klášterec), Shoe cut (sweetnoise-phunk/ležnička), Animal resources (hard core/vary) bonusy AlMaSaPeJaMa – Ohnivci z Varů a O Jay – hudební intermezzo mezi kapelami.

FOTOREPORT:

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here