ČlánkyZajímavosti

Povaleč jíž za 5 dní

povalec09_plakat_final_velky

Přípravy na povaleč který se bude konat příští tyden jsou již v plném proudu. Již od roku 2006 se vždy na začátku srpna koná v malebném barokním městečku Valeč u Karlových Varů festival Povaleč. Víkend plný hudby, divadla, zábavy, sportu, pití a sluníčka. Přijeďte i vy a vezměte svoje kamarády a pojďte s strávit skvělé tři dny! A hlavně, vstupné bude opět jak jinak, než DOBROVOLNÉ!

Letošní rok se můžete již po čtvrté vidět ve Valči a to o víkendu 7. – 9. srpna.


Na jedinečnosti festivalu dodává i místo jeho konání, tedy malebné barokní městečko Valeč v západních čechách. Samotný areál festivalu se nachází v bývalé zámecké jízdárně a příjemném jabloňovém sadu. Vstupné bude i letos opět dobrovolné. Na co konkrétně se tedy na festivalu můžete těšit?
Na dvou podiích se vystřídá celkem 38 kapel. Z těch nejznámějších jmen bude k vidění hip-hopová dvojice Prago Union a dlouholetá česká reggae jednička Švihadlo. Ze zahraničí přijedou němečtí Jenix, jenž se honosí výhrou soutěže Coca-cola ….
Tvrdší styly zastoupí Jolly Joker s Plastic Beatles of the Universe, či brněnští Annie’s Trip. Na cover verze známých rockových hitů v netradičním podání se můžete těšit jako každý rok od Jackylových slipů. Legendární Hudbu Prahu nám přiblíží jejich nejlepší revival Uširváč. Příznivci řízného punku se můžou těšit na skoro domácí formaci Já ještě nevim, pražský Bangrajang, Zakázaný ovoce, nebo kluky z Reverends. Nesmíme opomenout však ani The Pooh, či bigbeatový Mumray.
Jako každý rok přijede i několik písničkářů a to konkrétně extravagantní poeta Záviš, XindlX, či mladý punkový folkař Adolpho.
Z kapel, které mají rády druhou dobu, se kromě Švihadla představí Afrodisiak nebo Basta fidel. Reggae rytmy vás dozajista rozhýbají, stejně jako na Jarním Povalči, Bug’n’dub. Se ska rytmy zavítají Discoballs, či mladí liberečtí skapunkáči Doowhenblade. Z jihu přijede další mladá formace a to kluci z Barevného nátěru. Co je to post-rock nám vysvětlí Ufajr, trochu ruštiny přivezou Papa noel a funky zas Hoppy Chops.
Kvalitní elektronika bude k poslechu v podání veleúspěšných U-Prag, stejně jako triphopových Monoskop. Dále se představí například experimentální Orchestra sušice. Trochu cirkusu přivezou blázniví Unifiction, countrypunk pak The Tower of Dudes. V neposlední řadě se též představí již stará dobrá známá Malá bílá vrána, oblíbení a šikovní Final Vision, karlovarsko-žižkovští Good fellas, či Psychedelický flákač na odstřel.
V alternativním stanu, neboli C stagi, vystoupí kromě několika výše zmíněných kapel i několik divadelních seskupení, budete moci shlédnout módní přehlídku, nebo i nějakou tu projekci.
Zbývající stage, tzv. „béčko“ a nové, chilloutové „déčko“ v čajovně budou patřit Djům. Z těch známějších zahrají například Saku, Ans, Bica, dále pak Daroot, Stantha, MC Decker, Messbrothers, Basetix, Fool, Lion Don, Katie, Dredd Divizion, Tuzzex, Kenny, Kick-it, Elza, Hlava, Bananaboy, Ichbin+Clasher, Hajnator, Raster, Toner, Wasquez, Soda, Peeni Walli, Mc Dawe s Flautistar a mnoho dalších.
Kromě programu na stagích bude na Povalči tradině možnost sportovníh vyžití v podobě softballových, fotbalových a dalších přátelských zápasů, nedaleko areálu je možnost koupání, dalším oživením budou bubenická exhibice a fireshow. Kromě obvyklého občerstvení budete mít možnost vyzkoušet vegetariánskou a bio kuchyni a pochutnat si na výtečných čajích či fairtradové kávě.
Přijeďte i vy podpořit jedinečnou Povalečskou atmosféru!

[adrotate group=“1″]

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here