FestivalyKalendář Akcí

Pátý jubilejní ročník festivalu Mighty Sounds je již téměř za dveřmi!

Pátý jubilejní ročník festivalu Mighty Sounds je již téměř za dveřmi! Letní ska punková exploze se tradičně odehraje v Olší u Tábora ve dnech 17.7–19.7.2009 a návštěvníci se mohou těšit na vskutku nabitý program.
Na sedmi scénách vystoupí více jak 150 interpretů z dvaceti zemí světa. Hudební dění se bude odehrávat na třech živých pódiích, třech Dj´s scénách a v divadelním šapitó, které kromě divadelních představení a různých performerů nabídne i pestrý hudební program.

mighty_sounds_2008-129Kromě hudby je pro návštěvníky festivalu připraven také pestrý doprovodný program. K vidění bude exhibice BMX jezdců na U-rampě, ohňová a žongléřská show či vystoupení německo-brazilské bubenické skupiny Bloco Pavão. Pro ty, kteří se chtějí trochu zapotit, bude připravená lezecká stěna a především Gambrinus městečko zábavy se spoustou atrakcí. Jako už tradičně si budou moci návštěvníci zahrát v přilehlém lese paintball.
I v letošním roce se představí zástupci z kolébky ska a reggae. Tentokráte to budou jamajští veteráni Pat Kelly a Dave Barker se svým mladším anglickým kolegou Chrisem Ellisem. Evropskou reggae špičku budou reprezentovat Francouzi Dub Inc. Svoji nenapodobitelnou verzi dirty reggae přiveze americká formace The Aggrolites. Z dalších ska/reggae headlinerů nesmíme zapomenout na kultovní švédskou kapelu Liberator nebo na u nás dobře známou partu New York Ska Jazz Ensemble (viz foto).
Dále se mohou návštěvníci těšit slovinské skapunkové vtipálky Elvis Jackson, maltskou 2tone úderku The Rifffs, italské ska rebely Talco a jejich španělské kolegy La Gossa Sorda. Ze země tulipánů dorazí holandský showman Mark Foggo a evropská legenda Mr. Review.
Mighty Sounds není ale zdaleka jen o ska a reggae. Stále silnější pozici získávají v dramaturgii festivalu rock’n’rollová tělesa. Fajnšmekři jistě ocení kanadské punkové veterány NoMeansNo, legendární Angličany Buzzcocks, švédské drsňáky Backyard Babies, švýcarské rockabilly trio The Peacocks nebo dokonalý punkový kabaret The World Inferno Friendship Society.reggaeetnicsessionxrealbeat_2009-058
Příznivci tvrdších kytarových rifů dále jistě ocení vystoupení britských punkrockerů Deadline, holandských „Motorhead“ Peter Pan Speedrock nebo stále oblíbenějších Američanů Far From Finished. Málokdo si nechá ujít vystoupení psychobilly šílenců Koffin Kats a jejich kanadských kolegů The Brains. Samostatnou kapitolou bude téměř dvacítka mladých a enegických souborů z britských ostrovů.

Československou scénu budou reprezentovat nejen stálice jako Polemic, Sto Zvířat, Fast Food Orchestra (na foto) , Prague Ska Conspiracy, The Chancers, NVU, Totální Nasazení, ale i spousta mladých a nadějných souborů všech možných žánrů.

Jiné:

Příspěvky:

Mighty Sounds

Videa:

Mighty Sounds 2008
Ska-p tesla arena 10.2.2009

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here