FestivalyKalendář Akcí

44. ročník MFF Karlovy Vary

Vyjádření organizátorů MFF Karlovy Vary

K významné kulturní události patří hosté ze všech veřejných oblastí

Ve dnech 3. – 11. července 2009 proběhne 44. ročník MFF Karlovy Vary. Karlovarský festival je obecně považován za jednu z nejvýznamnějších kulturních událostí u nás, která velmi zásadním způsobem přispívá k propagaci českého filmu a kultury a výrazně se podílí na budování image České republiky v mezinárodním měřítku. Odpovídá proto významu této akce, že každoročně navštěvuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary řada osobností kulturního, společenského, ekonomického i politického života. Lze bez nadsázky říci, že počátkem července se Karlovy Vary stávají prostorem, v němž se propojují otázky filmového umění a filmového byznysu, kde se pomáhají řešit problémy týkající se zásadního vývoje jednoho českého kulturního odvětví.

John Malkovich (ve filmu Po přečtení spalte)Vzhledem k tomu, že stát se prostřednictvím Ministerstva kultury podílí na financování karlovarského festivalu, přijíždějí do Karlových Varů také zástupci státních zákonodárných a exekutivních orgánů a zástupci politických reprezentací.

Oficiálními hosty festivalu jsou prezident republiky, předseda vlády, předsedové obou komor Parlamentu ČR a další členové státní správy a čelní představitelé politických stran. Pobyt jednotlivých osob je vždy řešen individuálním způsobem.Temná mysl, r. Pieter Van Hees

Festival kromě zahraničních filmařských osobností a reprezentantů filmového průmyslu navštěvují například také zástupci zahraničních ambasád zemí, jejichž filmy jsou na festivalu uváděny, nebo představitelé zahraničního politického života – v letošním roce bude hostem například ministr kultury Norska.

Organizátoři festivalu jsou již několik let opakovaně dotazováni ze strany médií na stanovisko k účasti hostů, především z oblasti politického života. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je vhodnou platformou pro propojování zástupců kultury, společenského a veřejného života. Účast návštěvníků, kteří reprezentují všechny tyto oblasti, chápe jako přirozenou a nespekulativní, podobně jako je vnímána na dalších významných kulturních nebo sportovních akcích.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here