HudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Nová jména v programu Balaton Sound 2015

Šestice umělců taneční scény přibyla do programu festivalu elektronické hudby MasterCard Balaton Sound. Leftfield, Rae Sremmurd, A-TRAK a další doplnili našlapaný line-up tohoto prestižního festivalu a vystoupí zde spolu s hvězdami jako Tiesto, Hardwell, Faithless, Axwell Λ Ingrosso, Dimitri Vegas & Like Mike nebo Nicky Romero. Balaton Sound se koná od 8.-12. července v maďarském Zamárdi na pláži Balatonu.

Už za dva měsíce se otevřou brány devátého ročníku MasterCard Balaton Sound. Jen málo festivalů s elektronickou hudbou se může pyšnit tak příjemnou polohou. Dva kilometry dlouhá pláž přímo v areálu, kde si návštěvníci mohou naplno užívat léto ve vlnách osvěžujícího jezera či na jednom z mnoha barů postavených přímo na molu. Milovníci léta a kvalitní elektronické hudby si zde rozhodně přijdou na své. Město Zamárdi je jen hodinu jízdy od Budapešti, návštěvníci festivalu navíc mohou využít přímý transfer autobusem. Festival nabízí hned několik variant ubytování. Návštěvníci mohou spát v kempu, který je vzdálen 8-10 minut chůze z areálu, a zamluvit si mohou také před chystané stany a potřebné kempingové vybavení. VIP Camping je již vyprodaný, ale ti, kteří preferují měkkou postel, si mohou zajistit nocleh ve #festivalhotelu, který je přímo vedle areálu. Město Zamárdi i přilehlé obce nabízí bezpočet penzionů, hostelů i hotelů, každý si tak může vybrat dle libosti.

Před šestnácti lety vydal Leftfield své poslední album. Elektronický projekt, který vznikl v roce 1989 v Británii, se však nyní vrací na výsluní EDM. Americké hip-hopové duo Rae Sremmurd tvoří bratři Khalif „Swae Lee“ Brown a Aaquil „Slim Jimmy“ Brown. Svoji novou desku “SremmLife” vydali v lednu 2015, o jejím náboji se budou moci přesvědčit fanoušci na Balaton Sound 2015, kde tato dvojice vystoupí vůbec poprvé. A-Trak směle boří a překračuje žánrové hranice, když zcela elegantním způsobem snoubí hip-hop a elektronickou hudbu. Claptone odhaluje svoji neuvěřitelně živou audio visuální show IMMORTAL. Po intenzivním cestování a vystupování po celém světe Claptone nyní cítí, že dosáhl důležitého bodu ve své kariéře a chce ukázat světu, jaký větší obraz se skrývá za hudbou. Jan Blomqvist používá zvuky, které vytváří zcela sám a které dokonale podtrhují jeho výjimečný hlas, díky čemuž je jeho hudba velmi živá i niterní zároveň. Habstrakt je známý svým charakteristickým producentským stylem i soundem, který je zřetelně čitelný v remixech Skrillexe & Dipla, v tracku MUST DIE!, Barely Alive nebo Kill The Noise & Feed Me spolu s dalšími jeho vlastními nahrávkami. Je zapsaný u slavných Never Say Die Records, jeho výjimečný zvuk chytře prochází řadou bass žánrů, koketuje s house, future bass i dubstepem.

Permanentky i denní vstupenky jsou stále v prodeji, ale organizátoři radí všem fanouškům zajistit si vstupenku co nejdříve, festival Balaton Sound je posledních několik let vždy zcela vyprodaný. Letošní ročník přidal navíc k regulérním festivalovým dnům také speciální Den 0, kdy vystoupí Tiesto, Oliver Heldens, Moti a spousta dalších. Takové hvězdy se bezpochyby postarají o více než jen “zahřívací” start, organizátoři slibují velkolepou party. Denní vstupenky na tento speciální Den 0 jsou v prodeji však jen v limitovaném množství a zbývá jich jen pár stovek. Nejlepší volbou tak zůstává festivalová permanentka, která promění 5 dní u Balatonu na nezapomenutelnou party tohoto léta.

ZDROJ: TZ Balaton Sound

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here