ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

FOTOREPORT: Poslední párty před odjzedem z ostrova

Přišel neblaze očekávaný poslední den svobodného szigetovského týdne. Po 7 dnech a mnoha mnoha různých kapelách, DJ´s, divadelních skupinách, pouličních umělců pocházejících ze všech koutů zeměkoule přišel nejslavnější DJ světa- David Guetta.V nedělní odpoledne mělo již pár Szigeťanů sbaleno svých pár švestek a bylo na cestě do normálního života. Na ostrově je neudržela ani týden očekávaná závěrečná párty s Davidem Guettou. Ostrované, kteří zůstali si mezitím užívali svého posledního volného dne plnými doušky.

Krom kytarových indie rockerů ze Skotska The Fratelites zahráli na Pop Rock Main Stage  jejich krajani Franz Ferdinand. A38 Stage rozparádila energetická Francouzka Zaz a na stejném pódiu ten večer vystoupila Katy B z Velké Británie. Party Arenu si vzali na starost Empire of the Sun- elektronické duo ze Sydney si sebou přivezlo více než dost tanečnic a jejich vystoupení bylo užasnou show pro každého přihlížejícího.

Vystoupení Davida Guetty, které bylo nejen o pouštění ohraných pecek, ale i o propracované laser show doplněné o oheň chrlící kanóny a doprovodnou promítačku psychedelických těles, zakončil několika minutový ohňostroj. I přes různé názory na „nejslavnějšího DJ světa“ se musí uznat, že jakým si zvláštním způsobem dokáže ke skákání a k pozpěvování strhnout i desítky tisíc lidí, a to skoro bez námahy.

Shrnutí na závěr? Sziget festival je jedním z nejrozmanitějších a nejnabitějších týdnů v roce. Rozhodně stojí za to ho navštívit.

Comment here