AkcíČlánkyFotoreportyNewsReporty

Zavěrečné shrnutí Szigetu a FOTOREPORT

Festival Sziget navštívilo v průběhu 7 dní celkem 362 tisíc fanoušků. To ve výsledku je o něco nižší návštěvnost než v loňském roce, ale i tak se jedná o jeden z nejnavštěvovanější a pravděpodobně nejvíce mezinárodní evropský festival.

V roce 2013 se Sziget festival oficiálně stal Ostrovem svobody s odkazem na dvacet let staré události a koncept, které provázeli založení festivalu. Kromě veškerého programu, byl tentokrát kladen větší důraz na vizuální stránku festivalu. Přibyla nova místa v areálu, přibyli další služby pro návštěvníky, tak a by se z festivalové dovolené stal naprosto komfortní nezapomenutelný zážitek.

Festivalů existuje celá řada a mnoho z nich sice nabízí skvělý, ale vzájemně podobný hudební program. Festival Sziget se proto rozhodl rozvíjet to, čím se od ostatních liší. “Ohlasy od fanoušků i od lidí z hudební branže nás ujišťují, že jsme se rozhodli jít správnou cestou a že je správné rozvíjet vizuální zážitky na festivalu a mít program co nejpestřejší.” Říká Károly Gerendai, hlavní organizátor a zakladatel festivalu.

V roce 2013 Sziget představil 54 míst, kde se odehrával program a konal se na prostoru o velikosti 76 hektarů. Připravovalo ho a pracovalo na něm přes 7500 lidí více než 3 týdny. Bylo nataženo vice než 30 kilometrů speciálního uměleckého osvětlení a dvacet hektarů stromů dostalo světelnou vánoční výzdobu. O zdraví a bezpečnost se staralo 400 zdravotníků, 1200 členů security a několik stovek policistů nejen z Maďarska ale i z řady dalších zemí. Největší obtíže působilo rekordní tropické počasí, proto byli instalovány chladící brány i speciální osvěžovače na prostoru u dvou největších podií. Jinak festival proběhl jako obvykle velmi mírumilovně a bezkonfliktně. Největší stavbou byl stan poskytující prostor pódiu A38 s rozlohou 5000 čtverečních metrů, což byla dvojnásobná velikost oproti loňskému roku.

Sziget Festival 2013 je pravděpodobně nejvíce mezinárodní festival v Evropě. Přicestovali na něj fanoušci z 69 zemí. Vystoupili umělci z 52 zemí jako jsou např. Australie, Argentina, Aruba, Bahrain, Ethiopia, Gambia, India, Kenya, Mali, Pakistan, Singapore, South Africa, Uruguay a Venezuela.

Ostatní reporty jednotlivých dní.

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here