FestivalůFotoreportyHudbaKulturaNewsReportyZahraničníZprávy

FOTOREPORT: Festival Sziget 2016, který přivítal rekodních 496 000 návštěvníků

Každý rok vám přináší redakce řadu článků o novinkách z příprav výjímečného festivalu, který má redakce možnost navštěvovat. V průběhu jednoho týdne vás festival, den co den, nenechá bez zážitku, natož aby vás nechal se nudit. Potvrzením je i fakt, že letošní dvacátý čtvrtý ročník festivalu Sziget navštívilo téměř půl milionu lidí z více než sto zemí světa. Nejen pro koncerty světových hvězd jako byla letos Rihanna, Muse, Sia nebo The Chemical Brothers, ale i díky dvou tisícům dalších vystoupení a divadelních představení v unikátním ostrovním areálu v centru Budapešti zažil Sziget rekordní návštěvnost. Organizátoři již nyní oznámili termín jubilejního 25. ročníku festivalu Sziget, který se bude konat 9.-16. srpna 2017.

Pořadatelé festivalu Sziget můžou slavit, jelikož s počtem návštěvníků 496 000 dosáhli nového rekordu návštěvnosti. Již na jaře vyprodali celotýdenní i 5-denní permanentky. Hlavní organizátor festivalu, Károly Gerendai doplnil: ,,Návštěvnost se v průběhu týdne vyrovnává. Zatímco v minulých letech se vyprodal hlavně víkend, nyní pozorujeme každý den festivalu přIbližně stejnou účast. Szigeťani přišli z více než 100 zemí světa, takže klidně můžeme prohlásit, že na Szigetu byla reprezentována polovina světa.“

Velkým lákadlem Szigetu je i jeho nehudební program pozůstávající z více než 50 míst. Atmosféra, která vládne po celý týden na ostrově, dodává festivalu punc výjímečnosti, kvůli kterému přijíždí lidé z celého světa.

Než začnete prohlížet vcelku krátký fotoreport zachycující aspoň část ze všeho, co bylo na ostrově svobody možné zažít. Super zážitekm krom divadla byla řada vystoupení na A38 stage, ze kterých jsem si nejvíce užil MØ,!!! nebo Jain. Z hlavní stage zajisté nezapomenu na vystoupení Skunk Anansie, Die Antwoord, Manu Chao La Ventura či Parov Stelar.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here