ČlánkyHudbaKulturaNewsZajímavostiZprávy

FESTIVAL ROCK FOR CHURCH(ILL) VÁS LETOS ZVE NA SOLIDNÍ PORCI MUZIKY

V záplavě českých festivalů už lěta věnujeme pozornost vrouteckému open-air festivalu Rock for Church(ill). Původně benefiční akce na záchranu místního gotiského kostela a pro zábavu kamarádům z regionu se během let rozrostla na doslova mezinárodní festival, který vedle své osobité atmosvféry, zve i na velká zahraniční jména. Zaspomínám-li zpětně v minulích letech tam vystoupili například kapely Parov Stelar, Stereo MCs, Asian Dub Fundation, Transgobal Underground nebo třeba jamajská legenda Max Romeo. Organizátoři program festivalu vždy velmi pěkně balancovali mezi žánry a rock doplňovali o velké lahůdky ze světa elektronické hudby, reggae, ska nebo hip-hopu.

Už jste slyšeli, co si na nás připravily letos? Již 13. ročník proběhne 24.-25. srpna opět v areálu myslivny ve Vroutku, který najdete 85 km od Prahy směrem na Karlovy Vary a 46 km směrem na Prahu. Už úvodní soupis jmen které bude program obsahovat naznačuje, že i letos bude nepochybně kvalitní ročník. Ve Vroutku vystoupí třeba mexický kytarista Tito Larrava se svou kapelou Tarantula, které si oblíbili a proslavili pánové Q. Tarantino a R.Rodriguez, když je obsadili do svých snímků Desperado, Machete nebo Od soumraku do úsvitu. Vedle Tito & Tarantula se můžete těšit na výbornou eklektickou kapelu Dub Pistols z Velké Británie, excelentní drum´n´bassovou partu NZ Shapeshifter z Nového Zélandu nebo neuvěřitelně energické mexické revoluční Panteóns Rococó. Z českých kapel byly zatím prozrazeny jmena Tři Sestry, Sto zvlířat, Vltava, Vypsaná Fixa, Wohnout, Navigators nebo plzeňský ska orchestr Tleskač. Další jména vám přineseme v další pozvánce na tuto událost.

VIDEOUKÁZKY:

TITO & TARANTULA
http://www.youtube.com/watch?v=6p0ShXsdZhU

DUB PISTOLS
http://www.youtube.com/watch?v=1Lgl_n2xTYw

NZ SHAPESHITER
http://www.youtube.com/watch?v=IXnD0GAO-3s

PANTEÓN ROCOCÓ
http://www.youtube.com/watch?v=aM5QhpPe5TA

FOTO/VIDEO REPORTY LOŇSKÉHO ROČNÍKU
Fotoreport – Festival – Rock for church(ill) – Den 1.
Fotoreport – Festival – Rock for church(ill) – 2011 Den 2.
YOUTUBE PLAY LIST | ZVLASTNISTYL | Rock for Church(ill) 2011

ZDROJ: TZ rfch.cz

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here