HudbaZajímavosti

Co delají United Flavour

Mezinárodní hudební skupina United Flavour si v dubnu odskočila od příprav druhého alba na klubové turné do Španělska. Kapela se tak poprvé představila naživo v rodné zemi zpěvačky Carmen Morejón. United Flavour už nejsou pro tamní publikum neznámé jméno, jejich videoklipy rotují na televizním kanále Sol Musica a album Unity (2007) je slyšet z řady rádií. Za zmínku také stojí, že Carmen spolupracovala s několika španělskými DJs, přičemž nejvíce ohlasů zaznamenal originální dubplate „Lorenzo y Catalina“ pro Barbass Soundsystem. Turné se uskuteční za podpory Ministerstva kultury ČR.

United Flavour čekali tři koncerty ve třech různých regionech:
16.4. Coruna, koncetní hala Coliseo
17.4. Cordoba, klub Metropolis
18.4. Badajoz, klub Mercantil

Druhý vavřín pro „Babylon“

reggaeetnicsessionxrealbeat_2009-077Dalším zahraničním úspěchem kapely je druhé ocenění pro písničku „Babylon“. Po loňské účasti ve finále soutěže „100% Music Songwriting Contest“ se tento track dostal na prestižní kompilaci „Sonicbids listen vol. 6“ 2010. Sonicbids je největší světový server pro hudební profesionály spojující 220.000 skupin a 19.000 promotérů a labelů z více jak 100 zemí. Kompilaci sestavují odborníci na nezávislou hudbu a tak je pro United Flavour účast na výběru velkou ctí a zároveň významným krokem v prezentaci této skupiny ve světě.

Koncerty United Flavour v Čechách

V letošní sezóně věnuje kapela většinu času a energie přípravě nového alba, jehož vydání je naplánováno na podzim 2010. Přesto i v Čechách budeme mít několik příležitostí slyšet kapelu naživo. V nejbližší době to jsou dva koncerty: V Brně na festivalu Čarodějáles 30. dubna a v Praze na benefici Motol Motolice 2. května. V létě se také zúčastní několika festivalů jako Colours of Ostrava, Mighty Sounds nebo TelčSummer. Více informací o koncertech a dalších aktivitách kapely najdete na www.unitedflavour.comPartneři: SRH & obleceni4u.cz, Red Bull, ISIC a Metropolis.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here