DomácíHudbaKulturaZajímavostiZprávy

Brněnský křest nové desky kapely LUNO

Ve čtvrtek 23. dubna se na Flédě odehraje křest nové desky psychopopové kapely LUNO. Album s názvem Close To Silence kapela představí spolu s hostující Lenkou Dusilovou, která jeho vznik osobně podpořila na crowdfundingovém portálu Hithit. Na akustickém večeru věnovaném české alternativní scéně zahrají i kapely Vees, Calm Season a Tichonov.

Na koncertě zazní především nové nahrávky z „best of“ desky Close To Silence v akustickém podání. Patronkou brněnského křtu je Lenka Dusilová, která vznik nového vinylu podpořila finančním příspěvkem na portálu Hithit. „Lenka Dusilová nám na desku přispěla takovou částkou, za kterou jsme v kampani slibovali možnost zahrát si na koncertě. To nás moc potěšilo, ale i pobavilo, a proto jí v Brně věnujeme celou jednu naši píseň,“ vysvětluje Ema Brabcová, zpěvačka kapely LUNO. Kromě patronky koncertu LUNO na Flédě angažuje i dvě vokalistky a hudebnici Terezii Kovalovou. Netradiční a výrazná převaha ženského elementu tak dodá večeru zcela jiný ráz, než je u klasické sestavy zvykem.

https://www.youtube.com/watch?v=gveBdiZZwOg

Kromě kapely Luno zahrají 23. dubna na Flédě i další zástupci české alternativní scény. Kapely Tichonov a Calm Season návštěvníkům naservírují své hudební představy o melancholii, napětí i duševní rozervanosti mladé generace. O svižnější rytmus se pak postarají indie-rockoví Vees.

ZDROJ: TZ Fléda

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here