Kalendář AkcíKoncerty/ Akce

Streetlight Manifesto

Americká ska-punková kapela Streetlight Manifesto vezme v úterý útokem pražský klub Cross. Příznivci ska a ska-punku tak budou moci po delší době opět ochutnat jednu z nejlepších kapel vzešlých ze třetí vlny ska. Ansámbl, který se řadí po bok Reel Big Fish, MU330, Less Than Jake či Big D and The Kidstable, založil v roce 2002 český emigrant Tomas Kalonky po svém odchodu z kapely Catch 22. Během chvíle se jejich chytlavý a úderný ska-punk dostal ke všem příznivcům po celém světě. Na svém kontě mají tři alba a nespočet odjetých koncertů. Jejich hudba se dá ve zkratce charakterizovat jako nabroušený, ale melodický zpěv deroucí se přes údernou rytmiku a hradbu žesťů, které kmitají od punkových nápěvů až k jazzovým úletům. Jak už to u kapel podobného ražení bývá – síla této smečky je největší při živých vystoupeních.

Aby toho nebylo málo na rozehřání se v Crossu představí ska kapela 3 Minutes Warning z Walesu, v jejíž hudbě jsou čitelné vlivy 2-tonových legend Specials a Madness, ale i ostřejšího výrazu, jakým disponuje například Tim Armstrong v Operation Ivy či Rancid. Opravdu lahůdková záležitost.

Takto našláplý večírek se objeví jen málokdy. Proto doporučujeme nepropásnout 🙂

vstup: 120,-

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here