AkcíČlánkyFotoreportyReporty

Report/Foto: Romain Virgo a Unit band

Ve středu 18.2. proběhl v Lucerna Music Baru (LMB) úvodní koncert z turné a zároveň vůbec první návštěva České Republiky mladého talentovaného reggae zpěváka z Jamajky Romaina Virga. Koncert byl z edice top-a-di-top, v rámci které na pódiu LMB vystupují ti nejlepší interpreti reggae a dancehall žánru. Vystoupení Romaina Virga s jeho vlastní kapelou Unit band splnilo všechna očekávání a každý návštěvník tak zažil jedinečnou atmosféru.

Brány klubu se otevřely tradičně v 20:00, k poslechu hrál selektor J.B. z české crew Roccaflex. Postupně gradující selekce lákala k tanci, ale poměrně malá účast pro to nevytvořila potřebnou atmosféru. S postupujícím časem se LMB začal postupně zaplňovat, bohužel ne natolik, jak by se dalo čekat. V době před desátou večerní, kdy Admirál Kolíbal přišel na pódium a ohlásil brzký začátek koncertu, se návštěvníci z různých zákoutí klubu přesunuli k pódiu a prostor se více naplnil. Co ale scházelo na účasti, nahradili všichni přítomní svojí energií a kapelu Unit band i zpěváka přivítali a po každé písni odměňovali bouřlivými ovacemi.

Vystoupení bylo originální, harmonické i energické, Romain Virgo s kapelou do toho dali vše a masiv okolo pódia rychle rozpohybovali. Jak sám zpěvák řekl v rozhovoru pro Express FM, vždy když má někde premiéru, snaží se, aby každý na koncert vzpomínal ještě dlouho po jeho skončení, aby v každém něco zanechal. Podařilo se mu to na výbornou. Po chvíli to už bylo i vidět, zpěvák byl zpocený, jako by opravdu vystupoval někde v Karibiku. Svojí energií a nadšením předával maximum energie a tak jsme mohli v únoru okusit takřka letní pohodovou atmosféru. V průběhu večera zazněly všechny jeho zásadní hity, jako I Know Better, Rich In Love, Star Across The Sky, Live Mi Life, System nebo Mi Caan Sleep. Překvapil písní Gimme Likkle One Drop od Tarruse Rileyho, s jehož vystoupeními je srovnáván. Koncert uplynul rychle, romantické písně střídaly rychlejší energické, pohoda i energie se kombinovaly v dynamické harmonii.

Po skončení se prostor klubu začal postupně vyprazdňovat a o afterparty se starali veteráni Peeni Walli. Všichni, kteří ještě nechtěli nebo nemuseli domů, měli o zábavu postaráno.

Comment here