ČlánkyReporty

Report: Reggaenerace with Mr. Cocoman and Dr. Kary

Dne 29. 6. 2011 se v pražském klubu Cross konala pravidelná akce s názvem Reggaenerace. Hlavnímy hosty byli tentokrát dva soundsystémy – Royal Hifi a Peeni Walli, hlavním tahákem pak byli Mr. Cocoman a Dr. Kary, kteří spolu v nedávné době začali spolupracovat a nutno podotknout, že jim to jde na výbornou.

Zpočátku se o zábavu staral karlovarský soundsystém Royal Hifi, který hrál celé tři hodiny. V průběhu jejich vytříbené selekce se Cross pomalu plnil a pomalejší začátek složený ze starších tracků vystřídal energický dancehall. Jako obvykle předvedli Royal Hifi perfekní selekci a potvrdili svůj post champion soundu, který vyhráli minulý rok na clashi také v klubu Cross. Po Royal Hifi nastoupil za gramofony selector Ondreej reprezentující Peeni Walli. Perfektně vystihl okamžik, kde Royal Hifi skončili a ve stejném duchu pokračoval. Po zhruba 15 minutách se na pódiu ukázal Mr. Cocoman, který zazpíval tři songy a pak se střídal s Dr. Karym. Tímto způsobem se střídali i nadále s tím že jeden druhému občas zazpíval vokály a k tomu samozřejmě zahráli i svoje společné písničky, z nichž tu neznámější – Tak už to bal si dali až jako přídavek.

Příjemným překvapením pro mě bylo, když Mr. Cocoman zpíval svoje známé písničky a jiných riddimech často ze své dílny – studia Cocojammin production, rozhodně je jiný zážitek slyšet ho s kapelou Solid Vibez nebo se selektorem v zádech. Od Cocomana také zazněla jeho nejnovější píseň jmenující se Bez Refrénu, kterou si zazpíval acapela (bez ridimu).  Ke konci pak také zahráli už možná tradiční kompilaci nejen českých reggae pecek s Ganja tématikou a zazněly tak úryvky např. od Suppaflye – Pošli mi jointa, společný song gen. Kryshpeena a Dr. Karyho – My chcem víc, ale taky třeba profláklý hit Come Around od Collieho Budze. Po celou dobu byla v Crossu výborná atmosféra a prostor se zaplnil natolik, že vzduchu zbylo na každého opravdu málo. Potom co oba interpreti odešli z pódia, pražský reggae masiv si je velmi přesvědčivě přivolal zpět a tehdy zahráli již zmíněnou pecku Tak už to bal.

Celkově se akce velmi vydařila, téhle dvojce to spolu prostě šlape. Po skončení hlavního programu hrál na hlavní stagi dál selector Ondreej a na dolní stagi hráli velmi povedený set D’n’B, myslím že každý si ten večer přišel na své a všichni účinkující podali bezchybný výkon.

Comment here