ČlánkyFestivalyReportyVideoreporty

REPORT A VIDEOREPORT – HRADY CZ – SOBOTA HRAD KUNĚTICKÁ HORA

Letošní ročník trhající rekordy ve své dosavadní návštěvnosti jsem letos navštívil poprvé, proto vás ušetřím srovnávání s předešlými ročníky. Za to musím jako první pochválit pořadatelům line up, který připravili na letošní rok opravdu povedeně a o tom svědčí i to, že zastávku pod Hradem Kunětická hora navštívilo dle oficiální tiskové zprávy osm a půl tisíce návštěvníků. Krásné počasí nahrávalo proudu příjemné zábavy, na které si každý návštěvník mohl najít minimálně jednu oblíbenou kapelu. Já osobně byl nejvíce potěšen z vystoupení Davida Kollera, dále kapely Monkey Business a na závěr MIG 21.

Areál se od 11h začal plnit, při vystoupení kapely Horkýže Slíže, která končila ve 14h, byl již z velké části zaplněn a u poklady na lístky byla stále fronta. Po procházce na hrad jsem se stačil vrátit akorát na vystoupení kapely Polemic, kteří v 14h začali rozhýbávat publikum před stage MF DNES. Pochválit mohu také návaznost dvou stage, kdy jedna přestala hrát a začala hrát druhá. Díky tomu jsem se měl možnost se před vystoupením Davida Kollera občerstvit. I když neměl Lucii, tak mě svým vystoupením potěšil a příjemně naladil na další pokračování, kterým byla kapela Monkey Business. Poutavý začátek vystoupení, kdy doslova spadla opona, za níž byla již připravená kapela rozjet energickou show. Italská arie v podání Matěje Ruperta se v podhradí nádherně rozléhala. Krátce před 19h, kdy mělo začít vystoupení kapely MIG 21, se spustil prudký déšť. Pořadatelé proto byli nuceni program posunout o cca 20 minut. Počasí se na chvíli sice umoudřilo, ale dlouhého trvání to nemělo. Průtrž mračen nemohla zabránit již rozjeté zábavě. Publikum bylo úžasné, a i přes silný déšť se nepřestávalo bavit. Nyní již video-report tří kapel jmenovaných v úvodu.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here