ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

Malej prcek velká show, středeční Sziget zakončuje Skrillex

Středeční Szigetovský den nám přinesl nemálo známých jmen. Párty nekončí, ba naopak se teprv pořádně rozjíždí a ty největší lákadla nás a Vás teprve ještě čekaj.

Valná většina ostrovanů se klepala na půl desátou večerní, kdy na nejhlavnější stejdži vystoupil nejspíš nejmenší ale nejhlasitější účinkující. Prťavý Skrillex byl slyšet i na druhé straně mocné řeky Dunaj. Pro mě osobně vrcholem dne bylo vystoupení Placebo, mě se splnil dlouholetý sen, ostatním uších jejich hudba taky lahodila, o čemž svědčil dav lidí před pódiem. Odpoledne nás zabavil mladičký Jake Bugg a po menší pauze a ohlášení živoucích hodin, stejně jako loni, začalo další očekávané vystoupení. Jejich vystoupení bylo tak vzrušující, že po zpěvákovi z Imagine Dragons dokonce létaly kalhotky.

Loňskou větrníčkovou párty nahradila vlaječková párty, dav zběsile mával vlaječkami „tů de íst, tů de wést, tů de íst, tů de wést“… Prostě na západ a na východ a nebo taky sem a tam ..:) Po párty jsme zapluli do stanu… Do cirkusáckýho stanu… Sice v půlce vystoupení, ale to si ještě vynahradíme. Klucí a děvče předváděli doopravdy cirkusové kousky, celé jeviště trnulo úžasem, čeho všeho může být lidské tělo schopné. Já seděla s otevřenou pusou, okoukávajíce vyrýsované svalstvo artistů jsem byla rozhodnuta jít 100% na další show. Jedním slovem WOW.

Nakoukli jsme i k World village stage, kde asi s 20-ti minutovým zpožděním začali hrát Bassekou Kouyate & Ngoni Ba z afrického Mali. Za zpoždění mohla nejspíš slečna, k inspiraci využívající veškerou hudbu světa , Rupa & the April Fishes z USA, která svůj poslední song zapěla ve 21:35, kdy už na pódiu měli stát výše zmínění Malijci.

Usadili jsme se pod LEDkové konvičky, a nechali se unést do říše snů.

FOTOREPORT:

Comment here