Zvlastnistyl.cz

Pramen kultury, zábavy a životního stylu

ČlánkyHudbaNewsZajímavostiZprávy

Křest nového CD reggae kapely Švihadlo

V srpnu vyšla nová deska nejvytrvalejší české reggae kapely Švihadlo a v Praze ji představí 21. září v Lucerna Music Baru. Nahrávání začalo v roce 2009 a deska byla dokončena na jaře 2011, z čehož trochu vyplývá, že si s ní Švihadlo dalo velkou práci. Kapela si chtěla především dokázat, že nové CD nezůstalo stát někde v minulém století, a dlouho pracovala na moderním zvuku celé desky. K tomu si vybrala o generaci mladšího Adama Lančiho (Mr. Cocoman – Cocojammin production), který celé album po hudební stránce produkoval, podílel se na aranžích,doplnil mnoho klávesových partů a při produkci dostal téměř zcela volnou ruku.

svihadlo_bandDeska je opravdu „velká“ – obsahuje 14 tracků a víc než 50 minut hudby. Petr Štruma tu znova potvrzuje, že jako skladatel reggae v rodném jazyce stále asi nemá konkurenci, a nechybí také několik „výpovědí“ v Praze žijícího Jamajčana Vincenta Richardse, který je členem Švihadla už víc než 20 let. Opravdovou lahůdkou pak je unikátní mužský sbor složený z nepřehlédnutelných osobností české reggae scény ve složení Kaya, Hroutil, Cocoman a Dr. Kary, který obohatil píseň „Šance“. Tradičními hosty na deskách Švihadla je dívčí vokální kvartet G*APEELS, dechovou sekci nahrál Bharata Rajnošek, perkuse Standa Vít z United Flavour a kdo bude pozorně poslouchat najde na desce i Václava Koubka.

Album ČASU JE MÁLO vznikalo opravdu dlouho a je rozhodně nejpropracovanější a nejmodernější deskou v historii Švihadla a zřejmě i českého reggae. Na pražském křestu Švihadlo vystoupí s tradiční podporou vokalistek z G*APEELS a po mnoha letech také s dechovou sekcí pod vedením Bharaty Rajnoška. Na koncertu zazní nové písně i mnoho hitů z historie kapely, protože Švihadlo chystá víc než dvouhodinový set! Party rozjede DJ Ecstatic Johnny a nebude chybět ani DJ set v podání Coco Jammin – producenta celého alba. Pokud jste Švihadlo dlouho neslyšeli budete se divit, jak teď hraje.

ZDROJ:  TZ Lucerna Music Baru

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here