DomácíHudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Jednou trefou na Sziget! – II. kolo

Dvanáct kapel se zúčastní II. kola soutěže o účinkování na festivalu Sziget 2015. Přímým postupujícím do finále jsou VEES.
Odborná porota vybrala šest českých a šest slovenských kapel do druhého kola soutěže Jednou trefou na Sziget. Do finále soutěže pošlou posluchači Radia 1 jednu z těchto kapel: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season. Na Slovensku budou o postup bojovat: Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus a Bloom. Nejvyšší hodnocení od poroty získala kapela VEES, která tímto postupuje do přímo do finále.

https://www.youtube.com/watch?v=UwTlq_Qti-M

Hrát na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. V den, kdy se v areálu pohybuje 85 000 návštěvníků. To bude odměna pro vítěze soutěže. K tomuto cíli se musí dopracovat kapely ještě přes dvě kola. Na Radiu 1 ve čtvrtek 19.3. ve 22.00 a na Rádiu_FM v neděli 22.3. v 19:00 se budou vysílat speciální pořady, ve kterých posluchači vyberou zbývající dva finalisty. Ve třetím závěrečném kole vyberou celkového vítěze návštěvníci koncertů. Finálové kolo obsahuje tři koncertní večery ve třech městech. – 4.5. v Bratislavě – KC DUNAJ, 5.5. v Praze ROXY a 6.5. v Brně – FLÉDA.

„Velký zájem kapel o soutěž nás příjemně překvapil,“ říká koordinátorka soutěže Michaela Tučová. „Potěšilo nás nejen to, že více než 200 kapel projevilo zájem zahrát si v zahraničí, ale i úroveň přihlášených, a mrzí nás, že nemůžeme vyslat do Budapešti více zástupců soutěže. Jsem opravdu zvědavá, koho uvidíme na finálových koncertech v květnu.“

Tříkolovou soutěž pro kapely a hudebníky z České republiky a Slovenska připravili Sziget a partneři Radio 1, Rádio_FM, Roxy, Fléda a KC Dunaj.

Průběh soutěže:
1. kolo – Interpreti / kapely se mohy do soutěže přihlásit do 8. 3. 2015. Porota vybrala 6 kapel z každé země, které postupují do 2. kola soutěže. Za ČR: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season. Za SK: Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus a Bloom. Přímým postupujícím do finále jsou VEES.

2. kolo – V druhé polovině března (tj. 16. – 31. 3. 2015) bude soutěž pokračovat v partnerských rádiích. O vítězi dané země (jeden vítěz z ČR a jeden ze SR) rozhodnou posluchači radií. Vítěze pro ČR vyberou posluchači Radia 1, vítěze Slovenska pak posluchači Rádio_FM a to nejpozději do 1. 4. 2015.

3. kolo FINÁLE – V týdnu od 4. – 10. května čekají vybrané 3 kapely koncerty ve 3 městech – 4.5. v Bratislavě – KC DUNAJ, 5.5. v Praze ROXY a 6.5. v Brně – FLÉDA. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Brně v klubu Fléda.

ZDROJ: TZ Sziget festival

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] III. kolo (finále) – Foals, Interpol, Alesso a spousta dalších jmen Szigetu 2015 – Jednou trefou na Sziget! – II. kolo – Jednou trefou na Sziget! – Program Szigetu se rychle plní – Sziget odstartuje […]

Comment here