FestivalůFotoreportyReporty

FOTOREPORT – HUDBA – VROUTEK – FESTIVAL – ROCK FOR CHURH(IIL)

Naše redakce měla v uplynulém víkendu opravdu napilno a rozjela se do světa – obsadili jsme slovenský Uprising, německý festival Chiemsee Reggae Summer a já zůstala v naší domovině, na parádním multižánrovém festivalu Rock for Church(ill). Z organizačního hlediska nemám, co bych vytkla – pořadatelům tedy tímto smekám a děkuji za skvělý zážitek.

Ač festival patří k menším, tak jeho třináctý ročník přinesl opravdu nabytý program. Na live stage se vystřídala pestrá paleta kapel z našich luhů a hájů – Gang Ala Basta, Goodfellas, Tleskač, Vltava, Vypsaná fiXa, Wohnout a Tři sestry – v pátek, na které navázal jamajský reggae zpěvák Horace Andy, jeho vystoupení bylo hodně energické, ale oproti následujícím Panteón Rococo z Mexika, to byla spíš taková rozcvička na zmiňované. To, co se odehrávalo na pódiu, byla opravdu smršť, která nenechala v klidu snad nikoho z návštěvníků. A abychom nevychladli, poslední páteční vystoupení bylo také pěkně od podlahy – z Nového Zélandu dorazili Kluci NZ Shapeshifter, se svým live drum and bass vystoupením. Sobotu opět načínaly české kapely – A-Banquet, Prague Conspiracy Navigators, Sto zvířat a Skyline – s kterými se tímto po deseti letech rozloučil jejich MC Nu C. Následoval U-Cee, který se představil svým refrémem z písně International, což sklidilo velký úspěch. Pak nastala změna programu, protože Dub Pistols se trochu „zasekli“ na letišti v Londýně, organizátoři pružně reagovali – vystoupili Tito & Tarantula, kteří si na konec koncertu pozvali na pódium fanoušky. Světlo pro svět – moje oblíbená část festivalů, kdy se rozzáří bezpočet svíček symbolicky zapálených na pomoc pro etiopské děti. Pak následovala menší odmlka a ti, kdo vydrželi, byli náležitě odměněni – vystoupili Dub Pistols i The Freestylers! Souběžně probíhal i program na DJ stage, která letos byla uvnitř areálu, odkud se nesly tóny dubstepu, drum and bassu, electro, reggae i dancehallu.
Myslím, že si každý přišel na své, pro mě to bylo krásné zakončení letošní festivalové sezóny

FOTO A TEXT: KATEŘINA ŽÁKOVÁ

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here