ČlánkyDomácíHudbaKulturaZprávy

Electronic Beats představuje zbrusu nové mobilní aplikace Electronic Beats Apps

Mezinárodní hudební program Electronic Beats představuje zbrusu nové mobilní aplikace „Electronic Beats Apps“, které hudebním fanouškům přinášejí doslova na dosah jednoho kliknutí oblíbené interprety z festivalů Electronic Beats, jako je například Woodkid, Modeselektor,Caribou, The Whitest Boy Alive, James Blake, Apparat Band a mnoho dalších. Aplikace Electronic beats Radio je zaměřena na exkluzivní Djské mixy, například od Richarda Dorfmeistera nebo Monkey Maffia, a záznamy ze stejnojmenných festivalů, Electronic Beats News přináší okamžité informace o novinkách na hudební scéně a Electronic beats Video představuje ucelenou kolekci videí ze série kultovních DVD Electronic Beats Slices včetně live videí z festivalů a rozhovorů s interprety. Aplikace jsou určeny pro zařízení s operačními systémy iOS, Windows a Android. Electronic Beats tak navazuje na dubnové spuštění aplikace Yellofier zaměřené na skládání hudby. Ta byla vyvinuta ve spolupráci s Borisem Blankem z elektronického dua Yello a u hudebních fanoušků se setkala s velkým úspěchem.

Festival Electronic Beats se v České republice odehrává každoročně od roku 2006, kdy odstartoval sérii hudebních vystoupení v pražském Veletržním paláci koncertem The Prodigy, poté následovala například vystoupení kapel Underworld nebo The Orb. Později se tento mezinárodní hudební program prezentoval v klubovém prostředí Lucerna Music Baru, až předloni poprvé zavítal do Divadla Archa, kde letos nadšeným fanouškům nabídl vystoupení americké popové ikony Lany Del Rey, které bylo v rekordním čase vyprodané. Kromě koncertů předních současných kapel a hudebních projektů se organizátoři projektu konaného napříč Evropou už od roku 2000 soustředí na dokonalé vizuální projekce provázející vystoupení těch nejlepších a nejaktuálnějších hudebních interpretů.

Electronic Beats tradičně zahrnuje nejrůznější mediální platformy, přičemž všechny aktivity se protínají v rámci domovské stánky electronicbeats.net, kde se soustředí veškeré Informace o umělcích a událostech spojených s Electronic Beats. Tato stránka nabízí také vlastní rádio a televizi se zaměřením na současnou hudbu. Součástí tohoto portfolia je velmi ceněný tištěný hudební časopis Electronic Beats a DVD magazín Slices, oba vycházejí čtvrtletně prostřednictvím vybraných distribučních kanálů. Letos se záběr Electronic Beats rozšířil ještě o zmíněné mobilní aplikace Yellofier, Electronic Beats Video, Electronic Beats Radio a Electronic Beats News.

Aplikace Electronic Beats je možné stáhnout zdarma zde:

Electronic Beats Video (pouze pro IOS: iPhone/iPad)

Electronic Beats Radio (IOS: iPhone)

Electronic Beats Radio (Android)

Electronic Beats News (Windows Phones)

Electronic Beats Apps:

Aplikace Electronic Beats Radio (IOS: iPhone / Android 2013)
Aplikace Electronic Beats Radio prošla čerstvě redesignem. Uživatelé tak nyní mohou poslouchat živé záznamy z festivalů Electronic Beats a Djských mixů a vybrat si ze široké nabídky hudebních žánrů. Mezinárodní Djs a živá vystoupení interpretů a kapel jako jsou například Woodkid, Modeselektor, Caribou, The Whitest Boy Alive, James Blake a mnoha dalších, jsou nyní na dosah doslova jednoho doteku, stejně jako nejžhavější objevy na hudební scéně. Všechny mixy lze navíc jedním kliknutím sdílet, přidat do seznamu oblíbených nebo streamovat přes Apple AirPlay. Skrze Electronic Beats Radio si lze zakoupit lístky na akce Electronic Beats a mít je tak okamžitě po ruce ve svém smartphoneu. Platba je jednoduchá a rychlá a zobrazí se v pravidelném vyúčtování.

Aplikace Electronic Beats Video (IOS: iPhone/ iPad)
DVD magazín Slices ve vaší kapse. Aplikace Electronic Beats Video přináší obsah populárních DVD série Electronic Beats Slices v jedné kompletní kolekci. Uživatelé tak mají přístup k více než třem stům videí zahrnující živé nahrávky z festivalů Electronic Beats včetně rozhovorů s interprety v dokonalé HD kvalitě. Aplikace umožňuje videa sdílet a filtrovat podle vlastních preferencí. Další skvělou funkcí je „offline“ mód, ve kterém je možné uložit videa do seznamu oblíbených a podívat se na ně kdykoli offline nebo v pohodlí domova přes Apple TV. Aplikace umožňuje také nákup vstupenek na akce Eletronic Beats.

Aplikace Electronic Beats News (Windows Phone)
Aplikace Electronic Beats News je dostupná na Windows Marketplace. Je založena na kanálu RSS a díky ní mohou být všichni fanoušci Electronic Beats okamžitě informováni o novinkách na elektronické hudební scéně a celý svět Electronic beats je rázem v jejich mobilním zařízení. Aplikace byla navržena ve spolupráci s firmou Nokia a je určena speciálně pro Windows Phones 7 a 8. Součástí aplikace bude v brzké době také digitální podoba oblíbeného časopisu Electronic Beats Magazine.

ZDROJ: TZ 4PRESS

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] v Podgorici, Budapešti, Záhřebu, Drážďanech a Vídni lze zhlédnout přes mobilní aplikace Electronic Beats Video a Electronic Beats Radio. Konkrétně Electronic Beats Radio bylo aktuálně digitálním periodikem Android Apps Magazine […]

Comment here