AkcíČlánkyFotoreportyReporty

Report/Foto: Jesse Royal & The Kingsuns band

Další ze série velkých reggae koncertů, konajících se v pražském Lucerna Music Baru se uskutečnil v pondělí 30.3. Hlavní hvězdou byl tentokrát Jesse Royal se skupinou The Kingsuns band. Předkapelu tomuto charismatickému jamajskému umělci dělali čeští Homebwoyrasta.

Lucerna Music Bar otevřel svoje brány již tradičně ve 20:00, přičemž předkapela Homebwoyrasta začala svůj koncert okolo deváté večerní. Mezi všemi předkapelami, které jsem měl možnost v LMB slyšet měli jednu z nejvýraznějších odezev od přítomného publika. Tato početná kapela s perfektním zvukem rozehřála návštěvníky a velice rychle je dostala do až varu. Svými i převzatými známými písněmi bavili, zahráli Dreadlocks, Steppin out, Hard To Be Cool. Už na ně byl prostor LMB zaplněn jako na posledním jamajském koncertě hlavní hvězdy Romaina Virga, bylo to ale nejspíš dáno tím, že o Jesseho Royala byl zkrátka větší zájem. Po úspěšném zakončení a přídavku se začalo pódium připravovat pro hlavní hvězdu večera.

Když poté Lukáš Kolíbal připravil pro kapelu se zpěvákem to správné uvítání, bylo již v Lucerně husto. Když se pak objevil na pódiu Jesse Royal, ruce všech byly nad hlavou a koncert začal. Koncert se nesl v příjemné atmosféře a z jedné písně plynule přicházela další, Jesse Royal tak nenechával příliš prostoru pro ovace, ale když už, tak to opravdu stálo za to. Zazněly pomalejší lyrické Hotter The Battle, Raindrops,  trochu rychlejší a veselé This Morning, Wadada ale i píseň kterou se nejvíce proslavil Moden Day Judas. Svou premiéru v České Republice zvládl dokonale a po z velké části akustickém přídavku Journey svůj koncert zakončil.

LMB i všichni posluchači se poté začali pomalu uvolňovat vstřebávat nové zážitky z probléhlého koncertu. Podle informací po skončení se bohužel další dva následující reggae koncerty včetně dancehallového Beenie Mana ruší a tak nevíme kdy se příště v Lucerně budeme mít možnost znovu houpat do rytmů reggae a alespoň v mysli se na krátko přesunout na slunnou Jamajku. Doufejme však, že to bude brzy.

Comment here