DomácíHudbaKulturaNewsZprávy

Mydy Rabycad slaví dvacetiny Lucerna Music Baru velkolepou veselicí

Letošní způsob léta zdál se být pro Mydy Rabycad zcela úžasný! Energická parta, která svou tvorbou překročila elektroswingové mantinely, se rozjela po Česku i napříč Evropou. Se svojí energickou hudbou, která má jiskru i sex-appeal a nepostrádá ani humor, absolvovali takřka 40 koncertů, z toho třetinu v zahraničí. Tomu se říká prima sezóna! Nyní zvou 27. října na veselici, kterou v Lucerna Music Baru poděkují fanouškům, připomenou letní úspěchy a zároveň přispějí k oslavám dvacetin tohoto předního pražského klubu. Pozvali si, jak mají ve zvyku, zajímavé hosty: Fazy Luckers DJ N’zyma a kytaristy Lukáše Chromka, kteří naservírují energickou a pestrou směs stylů a live mashupů, DJe Akvamena a nestora českého elektroswingu DJe Mackie Messera.

Na letní cesty a setkání vzpomíná zpěvačka Žofie Dařbujánová: “Krásné byly třeba koncerty v UK. Úžasným zážitkem bylo, vidět v Bridportu ve výlohách plakáty se svojí fotkou a jménem kapely a potkávat lidi, kteří nás zastavovali a říkali, jak se těší na večerní koncert. Nedávno jsme zjistili, že se tam narodila PJ Harvey. Je možné, že nám tam mezi dvěma sty lidmi tleskali její příbuzní nebo spolužáci z hudebky…” směje se frontwoman kapely a dodává: “Lucerna Music Baru k dvacetinám zahrajeme se stejným drajvem, takže musíte dorazit!” K dalším nezapomenutelným zážitkům řadí kapela také účast na největším středoevropském festivalu Sziget, historicky pravděpodobně první pozici českých headlinerů ve Velké Británii na Maui Waui festivalu v Suffolku nebo vystoupení na kultovním elektronickém Fusion Festivalu v německém Lärzu. Ale také skvělý koncert na letošním ročníku pražských United Islands, kterým vyvrcholil jeho první den v Kinského zahradě a jehož atmosféru zaznamenala a svižným profilem kapely a jejího týmu obohatila Česká televize v pořadu Kombo.

Lucerna Music Bar ladí svými dvaceti lety ideálně k Mydy Rabycad, jejichž věkový průměr je dnes něco přes jednadvacet let. Lze se tedy těšit na souznění atmosféry jednoho z nejlepších klubů v Praze, nezkrotné energie, talentu a drajvu kapely i skvělého publika. Zkrátka párty, jaká (nejen) k tomuhle věku patří. Nèro Scartch, rovněž dvacetiletý multiinstrumentalista a jedna z tvůrčích opor kapely závěrem lapidárně shrnuje: “Milujeme léto a festivaly, stejně tak ale i návraty domů. Naše pražské klubové koncerty mají hodně specifickou, téměř rodinnou atmosféru, zvlášť když jsou v příjemném prostředí, což pro Lucerna Music Bar platí dvojnásobně. Nemůžeme se té taškařice dočkat!”

Veselice s Mydy Rabycad začíná v Lucerna Music Baru v úterý 27. října od 21 hodin, vstupenky za nejvýhodnější cenu 200 Kč jsou k mání přímo v pokladně LMB, a dále s navýšením o poplatky v předprodejích sítích GoOut.cz a Ticketpro.

Mydy Rabycad před třemi lety založili suverénně swingující saxofonista Mikuláš Pejcha, výtečný basista Jan Drábek, klávesový a elektronický mág Nèro Scartch. Krátce na to začaly vznikat první písničky, jako například electroswingový remake Djanga Reinhardta s názvem Belleville. Hned v úvodu přizvali ke spolupráci dlouholetou kamarádku a především unikátní zpěvačku, rusovlasou divu Žofii Dařbujánovou. Od té doby tato čtveřice tvoří základní autorskou i interpretační sestavu, jejíž současný věkový průměr je 21 let. Nezanedbatelný podíl na skvělém soundu maji i stálí hosté: bubeník Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a také zpívající zvukař a manažer Petr “Kuzhell” Blažek.

Poslední album Glamtronic vyšlo na jaře a točilo se v renomovaných studiích Svárov a Barrandov Sound, hlavním producentem alba je Tomáš Konůpka, jemuž sekundoval také Yarda Helešic, Risto Sokolovski nebo Lukáš Martinek, který se postaral i o finální mix. Mastering byl v rukou zkušeného Ecsona Waldeze z Biotech Studia. Na albu se hostuje také jeden z našich nejlepších kontrabasistů Josef Fečo i dechová a smyčcová sekce. Distribuci alba zajišťuje label Indies Scope. Obal CD je dílem výtvarníků s mezinárodním renomé, v Praze tvořícího designéra Pavla Fuksy a londýnské rezidentky ruského původu, ilustrátorky Kariny Eibatové. V zahraničí vyšlo album digitálně 5. května.

ZDROJ: Lucerna Music Bar

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here