Kalendář AkcíOstatní události

Karlovarská Bambiriáda

bambiriada_2009Tento rok se můžete opět těšit na akci určenou pro děti a mladé v jejím průběhu organizátoři chtějí seznámit zučasněné z knihovnami v kraji. Jako novinku si pro nás připravili Besedu u kulatého stolu kde budou mít možnost mladí diskutovat o Úrovni školství v ČR. Jako ve většině krajích bych zdůraznil otevřené klubovny členských sdružení KRDMK. V sobotu se mohou návštěvníci těšit na slavnostní zahájení, které proběhne na koupališti rolava. A poté budou probíhat prezentace jednotlivých organizací, pódiová vystoupení a soutěžení. V neděle Rolava bude patřit Integrovanému záchrannému systému a nácviku zvládání krizových situací.


Slavnostní zahájeníbambiriada-2008-02
Sobota 6. 6. 2009 v 10:00 hodin pódium v areálu akce – ROLAVA Karlovy Vary.

Návštěvní doba
Čt 4. 6. 2009 9.00 – 12.00 Den otevřených dveří
Čt 4. 6. 2009 16.00 Beseda u kulatého stolu
Pá 5. 6. 2009 14.00 – 17.00 Bambiriádní knihovny
So 6. 6. 2009 10.00 – 17.00 Prezentace neziskových organizací a podiová vystopení
Ne 7. 6. 2009 10.00 – 16.00 Prezentace neziskových organizací

V letošním roce zařadili do Bambiriádního dění opět knihovny v kraji. Bohužel musí konstatovat, že vzhledem k posunutému termínu Bambiriády, nebude účast taková jako v loňském roce. Přesto bude páteční Bambiriáda „roztroušena“ po celém kraji.

Jako novinku jsi do Bambiriádního programu začlenili společnou Besedu u kulatého stolu. Na témata Úroveň školství v republice a v našem kraji a Co nás nejvíc pálí budou s krajskými a místními zastupiteli, úředníky a učiteli diskutovat mládežníci z regionu. Účast přislíbil také hejtman Karlovarského kraje, který poskytl záštitu nad celou Bambiriádou v Karlovarském kraji.

Neméně atraktivní součástí Bambiriády budou Otevřené klubovny členských sdružení KRDMK. Jedná se o přímou formu propagace práce jednotlivých organizací s cílem ukázat se široké veřejnosti především v místě sídla.

Sobotní hlavní program se uskuteční na karlovarském koupališti ROLAVA. Zde v 10.00 bude akce oficiálně zahájena hejtmanem KK. Po celý den zde budou probíhat prezentace jednotlivých organizací, podiová vystoupení a soutěžení. V rámci akce proběhne také tzv. Barevný den, zaměřený na environmentální výchovu, soutěžení s tématikou třídění odpadů.

bambiriada-2008-08V neděle Rolava bude patřit Integrovanému záchrannému systému a nácviku zvládání krizových situací. Pro návštěvníky budou připravení namaskovaní figuranti na procvičování první pomoci, soutěže s mladými zdravotníky, dobrovolnými hasiči, ukázky policejních zásahů a mnoho dalšího.

Pro případ deště je zajištěna mokrá varianta v prostorách ZŠ Konečná v Karlových Varech, která sousedí s areálem Rolava.

Více informací hledejte na oficiálním webu Bambiriáda 09: website

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here