ČlánkyZprávy

J.A.R. slaví 20. leté výročí

_dsc0029-copycb.jpgKarlovarský kraj / Mariánské Lázně – Jedna z nejznámějších tuzemských kapel letos slaví 20 let své existence. K příležitosti výročí vyjde nové album. Skladby z něj mohou, ještě než oficiálně vyjde, slyšet exkluzivně západočeští fanoušci J.A.R. Kapela totiž už písně z nové desky hraje na svých vystoupeních k příležitosti svého 20. výročí. A jedno z těchto vystoupení čeká i mariánskolázeňský Club Na Rampě, a to už v pátek 2.10.

“J.A.R. mají na Karlovarsku stálé a věrné fanoušky,” říká Roman Juřica, pořadatel koncertu. A zřejmě i to je jedním z důvodů, proč se do Mariánských Lázní kapela ráda vrací. “Romana Holého, Dana Bártu a jejich partu tu nemáme poprvé. Pokaždé je jejich vystoupení velká show,” dodává Juřica.

Tentokrát však bude koncert v mnoha ohledech odlišný. Kapela na svých internetových stránkách oznámila, že si přichystala řadu staronových skladeb. Na své si tak přijdou letití znalci hudby J.A.R. a jejich prvních alb i nová generace posluchačů. Navíc návštěvníci koncertu dostanou možnost zjistit, jak bude vypadat vstup J.A.R. do třetí dekády jejich působení na české hudební scéně a i za jejími hranicemi. “Určitě zazní i skladby z chystané desky,” potvrzuje pořadatel koncertu Roman Juřica. Fakt, že J.A.R. patří mezi skutečnou českou hudební špičku dokládá i skutečnost, že jejich koncert v Lucerně odvysílá ve vysoké kvalitě televize HBO. Následně vyjde i jako koncertní DVD.

Skupina J.A.R. vznikla 17. listopadu 1989, tedy ve dni, který si spojujeme se Sametovou revolucí. Oslavy 20. výročí J.A.R. jsou de facto také oslavami 20. výročí pádu komunistického režimu v České republice a na Slovensku.

Zdroj: Tisková zpráva Clubu Na Rampě z 29.9.09

[adrotate group=“1″]

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here