ČlánkySportZajímavosti

FMX GAMES – Mistrovství české republiky ve freestyle motocrossu

V letošním roce poprvé proběhne velmi tvrdý souboj o jedničku českého freestyle motocrossového (dále jen FMX) nebe v seriálu dvou závodů. Prvním bude klání 8. května v Karlových Varech a velké finále se uskuteční 13. listopadu v liberecké Tipsport Aréně. Program okoření i dvě doprovodné disciplíny a to soutěž o nejlepší trik a whip contest. Diváci se kromě české špičky v čele s Liborem Podmolem a Martinem Koreněm mohou těšit i na zahraniční hvězdy! Celá akce by měla být doplněna bohatým doprovodným programem, ohnivou show a divokými krásnými dívkami.

V dnešní době je český FMX na obrovské úrovni. Naši piloti bodují na všech velkých zahraničních závodech od mistrovství Evropy přes mistrovství světa až po prestižní závody jako jsou například X-Fighters. V karlovarské KV aréně můžeme očekávat, že i přes účast silných zahraničních hvězd se naši jezdci budou pohybovat na nejvyšších příčkách. Freestyle motokros je plný adrenalinu, převratu, napětí a ve výsledcích se může stát cokoliv.

Na MČR v FMX se bude soutěžit ve 3 disciplinách.
Best Whip – Soutěž o největší tzv. placku ve vzduchu s motorkou
Best Style – Soutěž o nejstylovější trik. Nejde ani tak o obtížnost triku jako o provedení a podržení triku
FMX Run – Hlavní soutěž večera. Jízda FMX

FMX Run se pojede na 2 části. V první části jezdci budou mít 90 vteřin pro svou nejlepší jízdu FMX. Prvních 6 jezdců postoupí do finále, kde pojedou 120 vteřin. Ve svých jízdách by jezdci měli ukázat co nejširší rozsah triku. Hledí se na variace, obtížnost, styl, protažení a čistotu jízdy. Jezdce bude hodnotit 3 členná porota. Každý z rozhodčích bude dohlížet na jiný aspekt jízdy.

Seznam jezdců:
CZ – Libor Podmol, Martin Koreň, Radek Bílek, Aleš Liemann, Ondřej Záruba
ITA – Jader Tonilello
BWA- Alastair Sayer
AUS- Martin Schenk
D – Lukáš Weis, Stefan Bengs, Dennis Garhammer
BEL- Bjorn Van den Broeck BEL

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here